» » Гімн – не «камінь спотикання»!

Гімн – не «камінь спотикання»!

На початку січня 2014 року голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк видав розпорядження, у якому рекомендував усім школам області розпочинати перші уроки з виконання державного гімну. Цю інформацію підтвердили і в Департаменті освіти та науки КОДА. Мета чергового нововведення – патріотичне виховання підростаючого покоління. Власне, ідея досить логічна та закономірна.

Вже майже місяць ранкові співи проходять і в усіх навчальних закладах Бучі. Багато хто до подібної ініціативи поставився добре. Але, як завжди, є ті, хто – проти.
Бучанка Тетяна водить свого сина до початкових класів. До щоденного виконання гімну ставиться вкрай негативно. Окрім роздратування і нерозуміння, для чого все це, – «патріотичне виховання» не дало жодних результатів.

«Це нагадує якесь лицемірство. Я вважаю, що більшість посадовців не люблять по-справжньому свою Батьківщину, вони доводять її до занепаду. То чому ж моя дитина повинна її любити?!», - риторично запитує жінка. Ні своє прізвище, ні номер школи називати не захотіла – про всяк випадок, щоб потім не прискіпувалися до дитини.
Але такої думки далеко не всі. Більшість дорослих спокійно сприйняли освітню новину, ще частина – тільки «за» подібне виховання. Та й самі учні, поступово, від байдужості (мовляв, чергове правило) перейшли до вдумливого сприйняття своїх дій. Багато молоді справді з гордістю виконують державний гімн, знають його слова і навіть кладуть руку на серце.
То чи є дане питання проблемою, на яку варто звернути увагу? Воно і стало ще однією темою, яку минулого тижня підняли учасники «круглого столу» за участі посадовців та громадських організацій.

Зокрема, Бучанський міський голова Анатолій Федорук хотів почути думки і бачення кожного. «Спілкуючись з педагогами, і, відповідно, з батьківськими комітетами чую, що в школах нав’язують виконання державного гімну перед уроками.
Цікава думка самих громадян: подібну ідею треба поширювати чи, може, варто згорнути цей проект?», - запитав він. Мовляв, комусь з батьків усе це нагадує Північну Корею, де всі вранці встають і співають, комусь – період Радянського Союзу, де в певну годину доби звучав гімн держави. Тому в цьому випадку потрібно було б обговорити нововведення.
Також мер міста зазначив: якщо це – прийнятно, і справді варто підтримувати таку ініціативу голови Київської облдержадміністрації, то – прекрасно. «А якщо ми бачимо, що це викликає певну агресію або несприйняття, то маємо проаналізувати і відповідно вчасно відреагувати. Ніщо не має бути насильно нав’язано, бо це не дасть жодних позитивних результатів», - сказав Анатолій Федорук.

До діалогу підключився голова ветеранської організації міста Іван Крутько. Сивочолий ветеран дотримується думки, що соромно за тих, хто не знає власного гімну. Адже не поважати державу – значить не поважати себе.
Своє бачення висловив і голова молодіжної ради Бучі Володимир Карплюк: «Соромно, що це – ініціатива голови Київської облдержадміністрації. В тому плані, що соромно за себе. Адже ми, актив, громадські організації, не ініціюємо такі проекти, спрямовані на розвиток патріотизму. Наприклад, взяти Польщу, Чехію, інші західні країни, навіть найближчі – пострадянські. Там настільки розвинені патріотизм, велика і непідробна любов до своєї країни, мови, державних символів, що нам ще є чому повчитися. Потрібно, щоб не губернатор області, а молодіжні організації, які працюють з дітьми, цим займалися. Дай Бог, щоб цей процес розвивався надалі», - сказав він.

До речі, щоб краще зрозуміти настрої людей, журналісти провели на бучанському сайті своє голосування. Користувачів мережі запрошували відповісти на наступне питання: Як ви вважаєте, чи потрібне виконання ранкового гімну України в школах?

Результати опитування:
- обов’язково потрібне; - 50 (%35.97%)
- достатньо один раз на тиждень; - 38 (%27.34%)
- не потрібне; - 46 (%33.09%)
- утримаюсь від обговорення. - 5 (%3.6%)

За тиждень проголосувало 139 жителів.


Як бачимо, більшість дорослих ставляться до символів державності більш, ніж позитивно.
І це, мабуть, правильно. Адже любити країну, в якій народився, - природно. А діяльність деяких діячів не повинна стати на заваді нормальному сприйняттю держави.
Завжди слід розділяти політику і щире прагнення виховувати в молоді повагу і гарне ставлення до рідного краю.
газета: "Бучанські новини" №5 від 7 лютого 2014 року
Коментарів: 4
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
TVmama

OFFline

  • TVmama (9)
  • Місцевий
  • 9 лютого 2014 01:53
Як ви вважаєте, чи потрібне виконання ранкового гімну України в школах?

Тобто гімн буває ранковий, а ще денний і вечірній?

Можливо, керівництво області не зовсім в курсі, але державний гімн прийнято виконувати в ОСОБЛИВО УРОЧИСТИХ випадках. Тож цілком логічно розпочинати ним у школі, наприклад, урочисту лінійку. Та аж ніяк не кожен звичайний робочий/навчальний день.
А щоб виховувати партіотизм, є інші заходи, набагато дієвіші.
І скажіть, яким чином можна виховати патріотизм, прийшовши сфотаграфувати, як діти цей гімн співають, і сказавши їм "ну, досить вже, можете не співати, мені сфоткати треба" - і це доросла людина!
От і виходить як на всім знайомих фото "очікуване/реальне", де різниця разюча.

2
semdj

OFFline

  • semdj (9)
  • Користувачі
  • 9 лютого 2014 10:01
Мої діти з гордістю виконують гімн.І не соромляться цього.Бо ми їх в цьому підтримуємо.І якщо діти будуть по справжньому любити Україну(а це залежить не від чиновників,а від батьків.від їх особистого ставлення до країни) то майбутне у нашої країни є.

0
отец Арсений

OFFline

Чи справді діти з гордістю виконують гімн,треба було б запитувати у самих дітей,а не людей з ознаками маразму,а особливо пана Присяжнюка,що вніс ідею "чергового покращення" в наших школах.Кожна тверезо думаюча людина розуміє,що не можна виховати патріотизм,примушуючи дитину щоранку затягувати "Ще не вмерла...".Як не можна його виховати,примусивши учнів одягнути шаровари
І неправий Іван Крутько,який вважає,що не поважати державу – значить не поважати себе.Україна,як держава не заслуговує ніякої поваги.В той же час,коли дуже багато її громадян достойні поваги і права на краще життя.

1
отец Арсений

OFFline

"Панові"Карплюку,в його зізнанні про те,що йому соромно за себе, хотілось би повідомити,що такі, як він називає "проекти, спрямовані на розвиток патріотизму"не застосовують у перерахованих ним Польщі, Чехії та інших західних країнах.З причини наявності здорового глузду та неможливості нав"язування суспільству своїх "бредових" ідей окремими чиновниками.
А от громадянам приірпіння справді соромно за ті,м"яко кажучи, без смаку розфарбовані автобуси з піаром Карплюка,де шановний "пан"обіцяє безкоштовний проїзд.

0