
Вже майже місяць ранкові співи проходять і в усіх навчальних закладах Бучі. Багато хто до подібної ініціативи поставився добре. Але, як завжди, є ті, хто – проти.
Бучанка Тетяна водить свого сина до початкових класів. До щоденного виконання гімну ставиться вкрай негативно. Окрім роздратування і нерозуміння, для чого все це, – «патріотичне виховання» не дало жодних результатів.
«Це нагадує якесь лицемірство. Я вважаю, що більшість посадовців не люблять по-справжньому свою Батьківщину, вони доводять її до занепаду. То чому ж моя дитина повинна її любити?!», - риторично запитує жінка. Ні своє прізвище, ні номер школи називати не захотіла – про всяк випадок, щоб потім не прискіпувалися до дитини.
Але такої думки далеко не всі. Більшість дорослих спокійно сприйняли освітню новину, ще частина – тільки «за» подібне виховання. Та й самі учні, поступово, від байдужості (мовляв, чергове правило) перейшли до вдумливого сприйняття своїх дій. Багато молоді справді з гордістю виконують державний гімн, знають його слова і навіть кладуть руку на серце.
То чи є дане питання проблемою, на яку варто звернути увагу? Воно і стало ще однією темою, яку минулого тижня підняли учасники «круглого столу» за участі посадовців та громадських організацій.
Зокрема, Бучанський міський голова Анатолій Федорук хотів почути думки і бачення кожного. «Спілкуючись з педагогами, і, відповідно, з батьківськими комітетами чую, що в школах нав’язують виконання державного гімну перед уроками.
Цікава думка самих громадян: подібну ідею треба поширювати чи, може, варто згорнути цей проект?», - запитав він. Мовляв, комусь з батьків усе це нагадує Північну Корею, де всі вранці встають і співають, комусь – період Радянського Союзу, де в певну годину доби звучав гімн держави. Тому в цьому випадку потрібно було б обговорити нововведення.
Також мер міста зазначив: якщо це – прийнятно, і справді варто підтримувати таку ініціативу голови Київської облдержадміністрації, то – прекрасно. «А якщо ми бачимо, що це викликає певну агресію або несприйняття, то маємо проаналізувати і відповідно вчасно відреагувати. Ніщо не має бути насильно нав’язано, бо це не дасть жодних позитивних результатів», - сказав Анатолій Федорук.
До діалогу підключився голова ветеранської організації міста Іван Крутько. Сивочолий ветеран дотримується думки, що соромно за тих, хто не знає власного гімну. Адже не поважати державу – значить не поважати себе.
Своє бачення висловив і голова молодіжної ради Бучі Володимир Карплюк: «Соромно, що це – ініціатива голови Київської облдержадміністрації. В тому плані, що соромно за себе. Адже ми, актив, громадські організації, не ініціюємо такі проекти, спрямовані на розвиток патріотизму. Наприклад, взяти Польщу, Чехію, інші західні країни, навіть найближчі – пострадянські. Там настільки розвинені патріотизм, велика і непідробна любов до своєї країни, мови, державних символів, що нам ще є чому повчитися. Потрібно, щоб не губернатор області, а молодіжні організації, які працюють з дітьми, цим займалися. Дай Бог, щоб цей процес розвивався надалі», - сказав він.
До речі, щоб краще зрозуміти настрої людей, журналісти провели на бучанському сайті своє голосування. Користувачів мережі запрошували відповісти на наступне питання: Як ви вважаєте, чи потрібне виконання ранкового гімну України в школах?
- обов’язково потрібне; - 50 (%35.97%)
- достатньо один раз на тиждень; - 38 (%27.34%)
- не потрібне; - 46 (%33.09%)
- утримаюсь від обговорення. - 5 (%3.6%)
За тиждень проголосувало 139 жителів.
Як бачимо, більшість дорослих ставляться до символів державності більш, ніж позитивно.
І це, мабуть, правильно. Адже любити країну, в якій народився, - природно. А діяльність деяких діячів не повинна стати на заваді нормальному сприйняттю держави.
Завжди слід розділяти політику і щире прагнення виховувати в молоді повагу і гарне ставлення до рідного краю.