УПФУ у місті Буча інформує

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча інформує щодо зарахування до страхового стажу періодів роботи за умов не повної зайнятості.

На сьогоднішній день дещо стабілізувалася фінансово-економічна ситуація у нас в державі, але ще багато людей продовжують працювати на неповний робочий день, чи неповний робочий тиждень. Отримуючи численні запитання щодо механізму зарахування таких періодів роботи до страхового стажу працівника, спеціалісти управління завжди надають роз’яcнення.
Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу, як повний мiсяць за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв є не меншою, нiж мiнiмальний страховий внесок.
Якщо сума внескiв, сплачених за мiсяць, є меншою, нiж мiнiмальний страховий внесок, цей перiод можливо зарахувати до страхового стажу, як повний мiсяць за умови здiйснення в порядку, визначеному правлiнням ПФУ, вiдповiдної доплати (ДОПЛАТИ, А НЕ СПЛАТИ).

Здiйснення доплати до мiнiмального страхового внеску дозволяється у випадках:
- коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень);
- прийнята на роботу не з першого дня календарного мiсяця або звiльнена не останнiм днем календарного мiсяця, за умови, що сплата внескiв у розмiрi меншому нiж мiнiмальний страховий внесок не пов'язана з порушенням роботодавцем трудового законодавства.

Доплату необхiдно зробити в такому розмiрi, щоб загальна сума сплачених коштiв за вiдповiдний мiсяць була не меншою, нiж мiнiмальний страховий внесок.

Доплата здiйснюється не пiдприємством, а особисто застрахованою особою (за її заявою), в той момент, коли вона звертається за призначенням пенсiї до ПФУ за мiсцем проживання або один раз на рiк (пiсля закiнчення поточного року). Доплата здiйснюється на пiдставi даних персонiфiкованого облiку.

У разi якщо доплату не здiйснено, страховий стаж буде зарахований пропорційно сплаченій сумі, а не за повний місяць, що може привести до зменшення пенсійної виплати.
О.О.Марченко, заступник начальника управління 
Коментарів: 0
Додати коментар