» » » Українські міста забудують сміттєпереробними заводами

Українські міста забудують сміттєпереробними заводами

У Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами планують реалізувати проекти з будівництва в 10 містах України комплексів з переробки твердих побутових відходів до кінця 2015 року. Про це розповів керівник нацпроекту «Чисте місто» Іван Олексієвець, - повідомляє УНН.

Сьогодні в межах України, повідомив чиновник, переробка відходів майже не здійснюється, є лише 2 сміттєспалювальних заводи, один з яких не діє.

У зв'язку з цим, за словами Івана Олексієвця, Кабінет Міністрів поставив завдання реалізовувати проект «Чисте місто», який діє протягом 2 років. Національний проект «Чисте місто» реалізується в 10 містах України: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Полтаві, Сумах, Кировогораде, Вінниці, Тернополі, Хмельницькому та Чернівцях. У всіх цих містах було розроблено попереднє техніко-економічне обґрунтування проектів створення комплексів з переробки твердих побутових відходів.

У рекомендаціях проекту, зазначив він, йдеться, що в кожному з міст буде впроваджуватися роздільний збір відходів, який дозволить оптимізувати систему відбору ресурсу цінних фракцій. З кожним з міст узгодили місця розташування такого об'єкта. Також були рекомендовані деякі земельні ділянки для створення сміттєпереробних комплексів.

«Результатом цієї попередньої роботи стало те, що ми визначили, якої потужності повинні бути ці комплекси. У 7 містах будуть комплекси, які будуть переробляти в середньому 100 тис. тонн побутових відходів на рік, в Харкові і Києві - 300 тис. тонн в рік і в Дніпропетровську - 250 тис. тонн відходів на рік», - розповів він.

За словами Івана Олексієвця, до такої роботи були залучені провідні інжинірингові компанії, які мають аналогічний досвід реалізації таких проектів в інших країнах. І, зокрема, Нацпроект рекомендував таких інвесторів: у Києві та Чернівцях - корпорацію «Укрвторресурси», в Кіровограді - кіровоградську компанії Онлер, в Тернополі - компанію «Інвест» та Хмельницькому - «Еко-Інжиніринг». Він уточнив, що компанія «Укрвторресурси» планує будувати комплекс з переробки твердих побутових відходів Києва в Гостомелі, в інших містах ділянки теж узгоджені. При цьому по решті 5 містах продовжені переговори з інвесторами, у тому числі іноземними, для будівництва сміттєпереробних заводів.

«Згідно з нашими розрахунками вартість реалізації одного проекту по кожному з міст становить в середньому 20 млн євро, це проекти з потужністю 100 тис. тонн, і до 50 млн євро - це об'єкти з потужністю переробки 300 тис. тонн в рік. Термін реалізації розрахований в середньому на 2-3 роки. Таким чином, ми планували, щоб до кінця 2015 року можна було реалізувати ці проекти», - сказав він.

Іван Олексієвець також розповів про технології, які повинні бути впроваджені в сміттєпереробних заводах.

«Це насамперед технологія сортування. Тобто, відходи привозяться і сортуються на ресурсо-цінних фракції - це макулатура, полімери, брухт чорних і кольорових металів і скла. Далі частина відходів може бути використана в якості альтернативного палива. Це забруднена макулатура, полімери, деревина, текстиль. Таким чином, в результаті сортування і відбору альтернативного палива можна використовувати до 50% відходів. Крім цього, у відходах міститься органічна фракція. Частина органічної фракції планується переробляти і отримувати з неї альтернативне паливо біогаз, який можна використовувати в процесі когенерації для виробництва теплової та електричної енергії. І лише незначна частина буде потрапляти на поховання на полігони, перед тим нейтрализуясь», - розповів чиновник.

У свою чергу, генеральний директор корпорації «Укрвторресурси» Андрій Грущинский підкреслив, що для того, щоб розпочати будівництво таких комплексів з переробки твердих побутових відходів потрібно, щоб Верховна Рада ухвалила низку законопроектів.

«Для того, щоб приступити безпосередньо до будівництва, почати вкладати гроші необхідно, щоб була закінчена підготовка законодавчої бази. Якщо цей процес закінчиться, почнеться інший процес», - уточнив він.

Нагадаємо, 16 вересня 2013 року Нацпроект «Чисте місто» оголосив про початок залучення інвесторів до реалізації проекту. Зараз затверджені інвестори для будівництва сміттєпереробних комплексів у 5-ти містах України, прийом пропозицій від інвесторів ще по 5-ти містах триватиме до 25 грудня.
Україна комунальна, 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.