» » » Юридична консультація: Виконання судового рішення в нічний час

Юридична консультація: Виконання судового рішення в нічний час

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
Хочу запитати про дещо всім наболіле. Чи є законним виконання судового рішення у нічний час? Міліція каже, що в нічний час заборонено проводити допити, а виконувати рішення суду можна. Що скажете?

Відповідь:
Відповідно ст.223 ч.4 КПК України не лише проведення допитів, а й взагалі проведення будь-яких слідчих (розшукових) дій у нічний час (з 22 до 6 годин) не допускається, за винятком невідкладних випадків, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного. Рішення про наявність «невідкладного випадку» приймає слідчий на свій розсуд, при чому притягнути його до відповідальності за невірне визначення невідкладності випадку або визнати з цих підстав незаконними докази, одержані в ході таких слідчий дій на практиці майже неможливо. Але вказана ситуація стосується кримінального провадження і регулюється положеннями Кримінально-процесуального кодексу України.

Порядок виконання судового рішення регулюється Законом України «Про виконавче провадження». Зокрема, статтею 29 вказаного закону, яка називається «Час провадження виконавчих дій», визначено, що виконавчі дії провадяться державним виконавцем у робочі дні не раніше шостої і не пізніше двадцять другої години.

Виконавчі дії у неробочі та святкові дні провадяться також у вищевказаний час, у разі якщо зволікання неможливе, або якщо такі дії не можуть бути проведені в інші дні з вини боржника…

Вказаною нормою закону допускається провадження виконавчих дій у нічний час в екстрених, чітко визначених випадках, а саме: «якщо невиконання судового рішення створює загрозу життю чи здоров’ю громадян, або якщо виконавчі дії були розпочаті до двадцять другої години і їх необхідно продовжити».

Таким чином, початок і провадження виконавчих дій у нічний час є законним лише в разі, якщо нездійснення такого провадження створює загрозу життю чи здоров’ю громадян. Крапка.


Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
2,5 -1,5

юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар