» » Атомний Вій опустив бетонні повіки

Атомний Вій опустив бетонні повіки

Двадцять сім років минуло відтоді, а пам’ять людська зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були події тих весняних сонячних днів 1986 року.

26 квітня 1986 року о 1 годині 24 хвилини у приміщені четвертого енергоблоку при виведенні його в плановий ремонт і проведенні випробувань турбогенератора стався вибух і виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку.

Вибух на Чорнобильській АЕС – подія, що стала, за визначенням ООН, «найбільшою ядерною катастрофою в історії людства». Чорнобиль - явище планетарного масштабу, яке вплинуло на долі мільйонів людей.14 грудня вся країна вшановує пам’ять тих, хто не вагаючись кинувся у боротьбу зі страшними наслідками катастрофи. Ми повинні віддати належну шану і висловити подяку тим людям, які ставили під загрозу своє життя заради виживання народів і яких, на жаль, з кожним роком стає все менше і менше.

День 13 грудня для учнів 10-11 класів Бучанської СЗОШ №5, вчителів Неборачко Ірини Станиславівни, Кузьомської Наталії Петрівни та Мальцева Ігоря Володимировича розпочався мітингом біля міського пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Наша група прийшла раніше від інших учасників і тому була можливість все побачити та прочитати. Особливо вразили слова Ліни Костенко, які викарбувані на пам’ятнику:

"Атомний Вій опустив бетонні повіки.
Коло окреслив навколо себе страшне.
Чому Зірка - Полин упала в наші ріки?!
Хто сіяв цю біду і хто її пожне?"


Згодом розпочався мітинг. Запам’яталися виступ заступника міського голови Матюшенко Л.А., яка щиро, від самого серця, висловила подяку учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Також залишилось у пам’яті мужні обличчя чоловіків, які прийшли до пам’ятника, щоб згадати своїх товаришів, з якими у 1986 році пліч-о-пліч стояли на захисті людства.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС знайте, що ми, сучасне покоління української молоді, розуміємо, який героїчний подвиг ви здійснили. Не вірте тим, хто каже, що все забувається! Люди, особливо ті, хто проживає в Чорнобильській зоні, повністю усвідомлюють весь трагізм тих страшних подій. Ми бажаємо вам та вашим родинам здоров’я, відповідного матеріального забезпечення від держави та щирої поваги від народів, яких ви захистили від «Атомного Вія».
Мітинг закінчився, а на сірому мармуровому підніжжі пам’ятника жертвам Чорнобиля залишилися горіти червоними краплями квіти від вдячних людей міста Бучі.Світлини: Мальцев І.В., соціальний педагог Бучанської СЗОШ №5


Лісова Нонна
Лісова Нонна, учениця 11 класу, кореспондент інформаційного каналу Бучанської СЗОШ №5 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.