» » » Юридична консультація: Про отримання закордонного паспорту

Юридична консультація: Про отримання закордонного паспорту

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.uaЧи можу я отримати закордонний паспорт без справки з військомату оскільки прийнято закон Про порядок виїзду з України і вїзду в Україну громадян України"


Відповідь:
5.11.2013 року Верховною радою України прийнято Закон про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відповідно до якого пункт 7 частини першої статті 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” виключено, а саме серед підстав для відмови у видачі закордонного паспорта виключено підставу: особа підлягає призову на строкову військову службу - до вирішення питання про відстрочку від призову.
Проте, даний Закон не вступив в силу. Після прийняття ВРУ закон має бути підписаний Головою Верховної ради України. Підписаний закон Голова Верховної ради України невідкладно направляє президентові України.

Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його, або повертає закон разом із своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної ради України для повторного розгляду. У разі, якщо президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.
Таким чином, вищезазначений Закон вступить в силу з моменту його офіційного опублікування, що на даний час не відбулось.

Після вступу в силу зазначеного Закону особам не може бути відмовлено у видачі закордонного паспорта з тих підстав, що особа підлягає призову на строкову військову службу.
Проте, відповідно до Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. N 380 особи віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, разом із заявою про оформлення паспорта подають довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України.

На даний час, ця вимога про подання для отримання закордонного паспорту довідки відповідного військового комісаріату не скасована, а тому, все ж таки, для отримання закордонного паспорту необхідно буде подавати довідку відповідного військового комісаріату.
Крім того, на сьогодні є чинним Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», який здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни.

Військовий обов'язок, при цьому згідно ст.1 Закону включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу на наступний рік визначаються Указом Президента України.

Указом президента України № 562/2013 зазначено не проводити у 2014 році призов до Збройних Сил України та інших військових формувань (крім внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України).

Зазначене означає, що на сьогодні лише в 2014 році призов на строкову військову службу проводитись не буде. Надалі, після 2014 року, питання призову буде вирішуватись на законодавчому рівні.

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар