» » » Юридична консультація: Питання призову

Юридична консультація: Питання призову

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua


Добрий день! З засобів масової інформації лунає, що цієї осені відбувся останній призов до Збройних сил України. Хочу дізнатися, чи це точно, чи знову якась піар акція? Крім того, моєму сину 20 років. Він був поставлений на облік у військоматі, але к певних причин до армії призваний не був. Зараз я хочу зробити йому закордонний паспорт, але в паспортному столі кажуть, що потрібно довідку з військомату. В мене питання, якщо вже призову немає, - то навіщо довідка. Що це за довідка і чи дадуть її сину з урахуванням вищевикладеного? Тамара.


На сьогодні є чинним Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», який здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни.
Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону Строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу на наступний рік визначаються Указом Президента України.

Указом президента України № 562/2013 зазначено не проводити у 2014 році призов до Збройних Сил України та інших військових формувань (крім внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України).
Зазначене означає, що в 2014 році призов на строкову військову службу проводитись не буде.
Однак є чинним Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», відповідно до якого захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Відповідно до ст.ст. 33, 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік поділяється на облік призовників і облік військовозобов'язаних. Взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України:

1) на військовий облік призовників: приписані до призовних дільниць; які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають приписці до призовних дільниць;
2) на військовий облік військовозобов'язаних: звільнені з військової служби в запас; звільнені з альтернативної (невійськової) служби; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; звільнені зі служби начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; виключені з військового обліку Служби безпеки України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу.

Враховуючи викладене, Ваш син перебуває на військовому обліку призовників. В разі якщо він буде звільнений від призову на строкову військову службу за Законом (визнаний за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час, та інші підстави визначені ст.. 18 зазначеного Закону), то він стане перебувати на військовому обліку військовозобов'язаних.
Зазначені обліки ведуться не лише для призову на строкову військову службу, а за для призову на військову службу в воєнний час.
Тому навіть, якщо указами Президента буде визначено, що призов на строкову військову службу проводитись не буде і в наступні роки, військовий облік скасований не буде, як і не буде скасований обов’язок кожного громадянина щодо захисту Вітчизни у воєнний стан.
Враховуючи викладене, вимога про надання довідки з районного (міського) військового комісаріату є законною і таку довідку можливо там отримати.

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар