» » Молоде покоління за безпеку руху!

Молоде покоління за безпеку руху!

З метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, поширення кращих методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, організації змістовного дозвілля дітей, виховання в них культури та естетичних смаків, у Бучанському центрі позашкільної роботи з 23 жовтня по 1 листопада 2013 року була проведена декада «Молоде покоління за безпеку руху».

Відповідно до плану заходів керівники гуртків включили у свої заняття бесіди про основи Правил дорожнього руху та безпечної поведінки на вулицях міста, а гуртківці взяли участь у акціях, покликаних на покращення знань обов’язків та прав пішоходів, вимог до велосипедистів на дорогах, першої долікарської медичної допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод, знань про відповідальність за порушення ПДР.

Молодші вихованці гуртків художньо-естетичного напряму (гурток «Графіка і живопис», керівник Олеся Шевчук; гурток рукоділля «Сяйво», керівник Лілія Терешпольська; фотогурток, керівник Олена Крива), підготували роботи до участі у обласному етапі Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку руху», організованому сектором профілактичної роботи Управління Державтоінспекції Київської області.

Памятник-погруддя Тараса Шевченка (м.Буча)


Великодній парк (м. Буча)

Враховуючи постійну наполегливу роботу закладу щодо популяризації велосипедного руху та велосипедного туризму у місті, розвиток дорожньої велоінфраструктури у Бучі, особлива увага під час декади була приділена практичним заняттям з вихованцями гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку, однією із спеціалізації яких є велосипедний туризм.

23 жовтня вихованці військово-патріотичного гуртка (учні Бучанських ЗОШ №1, №2, №3) під керівництвом керівника гуртка Дмитра Вусіка та інструктора дитячо-юнацького туризму Андрія Куцевалова, пройшовши необхідний інструктаж із ПДР, здійснили велопробіг вулицями міста, наочно демонструючи усім бучанцям основні вимоги до велосипедистів на дорозі: наявність велошоломів, рух в колоні по одному, наявність супроводжуючих керівників у групах неповнолітніх осіб, заборону руху по тротуарах. Власне спортивну майстерність гуртківці завершували у Бучанському міському парку на чудових велосипедних доріжках.

По дорозі до ДОТу 484

У понеділок 28 жовтня вихованці гуртка спортивного туризму, учні Бучанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов, під керівництвом Володимира Осипенка вирушили у велосипедну краєзнавчу подорож, присвячену Дню визволення України від фашистських загарбників, за маршрутом м. Буча – сел. Гостомель – с. Горенка – м. Буча, протяжністю 20 км. Враховуючи, що нитка маршруту частково пролягала вулицями з напруженим автотрафіком, велосипедисти додатково були одягнені у світловідбивні яскраві жилети, які додатково апелюють до уваги водіїв автотранспорту. Найвіддаленішою точкою маршруту був одноповерховий ДОТ № 484, який знаходиться поблизу місця впадіння р. Горенка в р. Ірпінь. Гуртківці вшанували хвилиною мовчання бійців Київського укріпленого району, які загинули під час героїчної оборони Києва у 1941 році.

Шлюз на річці Ірпінь

А вже через чотири дні, 01 листопада, велосипедисти у супроводі досвідчених туристських інструкторів Володимира Осипенка і Сергія Клименка, з метою ознайомлення з історією та визначними пам’ятками рідного краю, а також для створення і опису власне веломаршруту для всіх бажаючих у подальшому провести цікаво і спортивно свій час на велосипедах, вирушили у краєзнавчу експедицію. Подолавши 26 кілометрів вулиць та ґрунтових доріг Бучі та Ворзеля, юні гуртківці побачили найкращі і найвідоміші пам’ятки: будинок, де у 1943 році знаходився штаб генерала Ватутіна, історично-ландшафтний парк на місці дачі родини Булгакових, урочище «Ястремщина», «Березовий гай» – лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський», «Ворзельський центр творчості» – колишній будинок графині Н. Уварової (Терещенко), тюльпанове дерево, Алею Пам’яті і пам’ятник на вшанування загиблих у Великій Вітчизняній війні та багато іншого.

Лісовий заказник "Березовий гай" (м. Ворзель)

Загалом до заходів у рамках проведення декади «Молоде покоління за безпеку руху» долучилося близько п’ятдесяти вихованців.
Бучанський центр позашкільної роботи і в подальшій своїй роботі планує організовувати різноманітні акції та заходи, що мають на меті привернення уваги суспільства до проблем безпеки дорожнього руху, формування в дітей навичок поведінки на вулично-дорожній мережі, дбайливого ставлення до власного життя та життя оточуючих, виховання свідомого ставлення до неухильного виконання правил дорожнього руху.


малюнки: Андрія Нечіпоренко
Інформація БЦПР 
туризм БЦПР
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.