» » Сьогодні вчимося праву – завтра будемо вчити інших

Сьогодні вчимося праву – завтра будемо вчити інших

У жовтні місяці 2013 року в привітній Бучанській ЗОШ №4 зібралися шкільні команди правознавців міста Буча. Мабуть багато у кого виникало питання: навіщо дітям знати право, адже є батьки, які повинні їх захищати, виховувати, доглядати, навчати...

Деякі дорослі мають думку, що було б краще, якби діти у школі більше часу витрачали на математику, фізику, географію, іноземні мови тощо, а не на вивчення права та законодавства. Вони вважають, що діти і так забагато знають про свої права. Що тепер не можна витягнути паска із штанів та пройтися нижче спини свого нащадка, адже той зразу волає: я піду до служби у справах дітей, до прокурора, соціального педагога чи психолога! Поки дорослі розділилися у своїх баченнях, учні вчать право, набувають знання, які обов’язково їм знадобляться. Діти сьогодення впевнені, що люди цивілізованої країни повинні бути ерудованими вже сьогодні, а не завтра. Але, вчити це ще замало – необхідно вміти використовувати закони на практиці. Тому ці змагання є актуальними для молоді.

Члени команди тривожно переглядаються, тихо та нервово щось пояснюючи один одному. Через декілька хвилин початок змагання. Ніхто не міг точно передбачити майбутнього переможця, адже досвід інших змагань показував, що усі готуються серйозно і тому достойні першого місяця. Переживання читалося в очах кожного без винятку учасника. Вступні слова ведучої – і гра розпочалась. За столами, команди активно обговорювали питання та намагалися коректно сформулювати відповіді. В залі стояла сувора тиша і чулося лише «гудіння» знавців. В напрузі пройшли всі три тури. Запитання були пов’язані як з правом, так і на загальну ерудицію. Варто сказати, що невеликий відрив між лідируючими командами додатково провокував зайву нервозність.

Гра закінчилась. Усі з полегшенням видихнули – адже все позаду, залишилося тільки почути результати. Гарний настрій і безмежний позитив панував у залі. Все. Голова журі зачитує свій вердикт.
Ура!!! Ми перемогли! Команда Бучанської СЗОШ№5 «Правник» посіла 1 місце. Вручення грамот.

Happy end і всі команди нагороджені смачними призами та подарунками від мережі ТЦ «Модуль». Пройшло небагато днів після брейн-рингу, але ще досі захват від гри панує в розмовах учасників і це спонукало мене написати цю статтю.

Мені, як капітану «Правника», хочеться передати слова подяки від членів команди тим небайдужим людям, які організували та провели такий цікавий брейн-ринг. Ця гра дозволила нам відчути глибину своєї правової ерудиції, побачити «прогалини» у знаннях норм світового права та статей діючого законодавства України.


Таня Попова
Таня Попова, капітан команди «Правник», учениця 11 класу, кореспондент «Шкільного інформаційного каналу» 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.