» » Міська лікарня стане «базою» для навчання

Міська лікарня стане «базою» для навчання

Протягом останнього часу Ірпінська міська центральна лікарня, зокрема хірургічне відділення, зробила досить потужні кроки в організаційному розвитку, відкритті нових напрямків хірургічних втручань. Так, віднедавна заклад став базою кафедри хірургії та судинної хірургії Національної академії післядипломної освіти ім. Шупика, яку очолює професор Володимир Паламарчук.

Співпраця розпочалася ще декілька років тому, коли обидві медичні установи проводили спільні конференції, майстер-класи. Проте зараз їхня взаємодія стала більш практичною і вийшла на новий рівень.

«Це нас зобов’язує проводити схеми лікування на сучасному рівні світових тенденцій розвитку хірургії. Також мова йде і про наукові роботи спеціалістів», - розповідає хірург ІЦМЛ Микола Крестьянов.

А ще в найближчих планах – створити при хірургічному відділенні лікарні Міжрайонний центр діабетичної стопи. Дане питання вже погоджено з головним управлінням охорони здоров’я Київської облдержадміністрації і отримано «добро». Справа – за низкою організаційних процедур. У результаті – більш якісна допомога для населення регіону. Адже проблема захворювання на цукровий діабет збільшується з геометричною прогресією, кількість хворих зросла на 50-60%. Насамперед, це пов’язано з екологічним фактором, способом життя людей, харчуванням, психоемоційним навантаженням. Та найбільш небезпечне воно своїми ускладненнями, одне з яких - діабетична стопа. У цьому випадку мова йде про збереження кінцівки тіла.
«У хворих на діабет страждають судини на капілярному рівні і порушується трофіка (харчування тканин). Відбувається нейроангеопатія. Якщо проводити якісну корекцію, дотримуватися режиму, дієти, то процес вдається «затормозити», - каже медик.

Микола Крестьянов додає, що коли лікарі почали серйозніше займатися цією проблемою, то кількість ампутацій в ІЦМЛ зменшилася на 30%. І саме такий підхід до здоров’я пацієнта – пріоритетний у їхній діяльності.

Наприклад, за кордоном фахівці порахували, що можливість навіть тимчасово уникнути ампутації дає величезний економічний зиск, який обраховується сотнями тисяч доларів. Адже людина залишається активною, соціально адаптованою, має можливість повноцінно працювати. У нас, на жаль, довго існувала практика радикального вирішення проблеми. Такий підхід потрібно змінювати. Зокрема, почали впроваджуватися нові методики, такі як VAC- терапія, що дозволяє швидше очистити і загоїти рану. Також це – ультразвукова кавітація, яка теж спрямована на прискорення відновлення гнійно-некротичних тканин. Поєднання цих двох методик вже дали величезні результати.

Як зазначають медики, на центр буде покладено ще одну функцію – освітню. «Ми прагнемо розповісти колегам про те, наскільки серйозною є дана проблема, як правильно надавати допомогу. З цією метою й надалі будемо проводити конференції, семінари, зустрічі», - кажуть лікарі. А щоб поглибити практичні навички – у планах низка майстер-класів від найкращих «світил» України.
Крім того, незабаром у Москві буде проходити міжнародний медичний з’їзд по діабетичній стопі, в якому візьмуть участь два місцевих провідних хірурги.
А кінцевим результатом всього цього процесу мають стати якісні медичні послуги для жителів та максимальне відновлення їхнього здоров’я.
Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №41 від 18 жовтня 2013 року
Лікарня
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.