12 жовтня в музеї історії та культури «Уваровський дім» зібралися представники громадських організацій Українського козацтва, науковці, учні та студенти, щоб відзначити своє свято – День Українського козацтва.
Це державне свято відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день православного свята Покрови Пречистої Богородиці. Він встановлений з огляду на історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, як зазначається в Указі. Нині зареєстровано близько десятка всеукраїнських громадських організацій українського козацтва та більш ніж п'ятсот обласних, районних, міських і сільських козацьких утворень. З-поміж них: «Українське козацтво» (1991), «Спілка козацьких організацій України» (1999), «Козацтво України» (2001), «Об'єднане козацтво України» (2003) та ін. У своїх лавах вони нараховують майже 200 тисяч осіб.
Уже не вперше представники козацтва обирають Ворзельський музей місцем своїх семінарів, круглих столів, нарад. Цього разу шановне козацтво зібралося, щоб обговорити проблеми та напрямки розвитку сучасного Українського козацтва у Приірпінні, про що красномовно говорить і тема заходу: «Сучасний стан та перспективи розвитку козацького руху Приірпіння».

Д. Мотонечний – студент НАСОА; А. Васильєв – учень Київської ЗОШ І-ІІІ ст. № 233; Є. Пікуль – фотокор газети «Новий день» (м. Вишневе),
Н. Величко – учитель української мови і літератури та учні Пилиповецької ЗОШ І-ІІ ст. Бородянського району Київської області.
У ході засідання були заслухані доповіді: «Історичні традиції українського козацтва Приірпіння: минуле і сучасність» (Мельничук Ю. Л.); «Патріотичне виховання учнівської і студентської молоді на героїко-патріотичних традиціях українського народу» (Соколенко О. Г., Лямічев В. В.); «Культурно-просвітницька діяльність козацьких громадських організацій Приірпіння. Роль краєзнавчих та шкільних музеїв, козацьких світлиць у патріотичному вихованні козачат, джур, молодих козаків» (Сморчков С. О., Зборовський А. І.); «Науково-методична та видавнича діяльність громадських козацьких організацій» (Мельничук Ю. Л., Соколенко О. Г., Лямічев В. В.); «Козацько-лицарське виховання козачат, джур, молодих козаків. Посвята в джури і молоді козаки» (Мельничук Ю. Л., Панасюк В. Ф.); «Участь громадських козацьких організацій в органах місцевого самоврядування» (Дерда І. І., Панасюк В. Ф.); «Благодійницька діяльність громадських організацій Приірпіння» (Дубенчак Т. С.).
Актуальні питання вивчення історії України та українського козацтва висловили у своїх виступах Халецький В.І., Заремба О.В., Федоренко О.А.
У ході доповідей присутні обговорили цілу низку нагальних питань: про історію виникнення козацтва в Україні, про сучасний стан Українського козацтва, про шляхи та перспективи його розвитку.
На закінчення заходу відбулася урочиста посвята нових козаків у члени Українського козацтва, яку звершив отаман Білогородської козацької сотні Панасюк В. Ф. та козаки сотні.