» » » Юридична консультація: Відсутність страхового полісу (автострахування)

Юридична консультація: Відсутність страхового полісу (автострахування)

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20


ПИТАННЯ:
У разі експлуатації транспортного засобу на території України без наявності чинного поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності особа несе відповідальність, встановлену законом.
Прошу вас пояснити, яку відповідальність несе особа, згідно із законодавством. Чи можуть мені відмовити у виплаті по ДТП, якщо я потерпілий, але рухався на ТЗ не маючи страхового поліса?


ВІДПОВІДЬ:
Відносини у сфері, що стосується заданого Вами питання, регулює ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

З метою надання обґрунтованої відповіді, щодо того, яку саме відповідальність несе особа за експлуатацію ТЗ на території України без наявності чинного поліса ОСЦПВВНТЗ, звернемося не лише до зазначеного Закону а й до ЗУ «Про дорожній рух», Кодексу про адміністративні правопорушення України.

Згідно ст. 16. ЗУ «Про дорожній рух», якою встановлено права та обов’язки водія транспортного засобу, одним із обов’язків останнього є: мати при собі та на вимогу працівників міліції, а водії військових транспортних засобів – на вимогу посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, ліцензійну картку на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів.

Відповідно до ч. 1 ст. 126 КпАП України, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката «Зелена карта»), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Щодо відмови у виплаті страхового відшкодування, зазначаю наступне.

Випадки, коли шкода не відшкодовується, передбачені статтею 32 ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
На підставі проведеного аналізу зазначеної норми, встановлено, що відсутність полісу ОСЦПВВНТЗ у потерпілого внаслідок ДТП, не може бути причиною для відмови йому у виплаті страхового відшкодування.

Відсутність такого полісу є лише наслідком застосування відповідальності, яку ми розглянули вище.


Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
юрконсультація
  0
Коментарів: 0
Додати коментар