Юридична консультація

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20


Керуючи власним легковим авто по вул.3-го Інтернаціоналу в Ірпені я вскочив на дорозі у здоровенну вибоїну внаслідок чого в автомобіля було відірване колесо. Збитки склали більше 5000 гривень. Хто винен і як їх відшкодувати?


Ознайомившись з Вашою проблемою, що пов’язана з питанням стану доріг в місті, зазначаю наступне.
Для відшкодування матеріальної шкоди, перш за все, необхідно з’ясувати який орган несе відповідальність за їх стан. Для цього звернемося до ЗУ «Про автомобільні дороги» та інші нормативні документи.
Стаття 5 зазначеного Закону передбачає поділ автомобільних доріг на види, зокрема: автомобільні дороги загального користування; вулиці і дороги міст та інших населених пунктів; відомчі (технологічні) автомобільні дороги; автомобільні дороги на приватних територіях.
Згідно ч. 1 ст. 16 зазначеного Закону, вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Стаття 17 ЗУ «Про автомобільні дороги» визначає, що управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.
Згідно ст. 21 Закону, ОМС, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за:
1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів;
2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;
3) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законом.

Оскільки, згідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування» (ст. 11), органом місцевого самоврядування міста є міська рада, виконавчим органом якої є її виконавчий комітет, відділи, управління та ін.. створювані радою виконавчі органи, то в підпорядкуванні ради має бути саме такий орган, до обов’язків якого входить зокрема будівництво і ремонт доріг, капітальний та поточний ремонт доріг.

Відповідно до ст. 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі і є збитками.
Таким чином, керуючись викладеним та оскільки вул. III-го Інтернаціоналу в м. Ірпінь є вулицею населеного пункту, тому стежити за її належним станом та відшкодовувати наявну майнову шкоду зобов’язана міська рада.

Щодо процедури стягнення такої шкоди, то для цього Вам необхідно в судовому порядку не тільки посилатися на наведені вище норми законодавства, а й надати докази, які підтверджують матеріальну шкоду, причину та джерело її виникнення.
Такими документами слугують акт обстеження місця ДТП, складений представниками ДПС, протокол огляду ТЗ, а також протокол з поясненням учасників ДТП, свідків.

За результатами складених документів розглядається справа про адмінправопорушення, що має наслідком винесення постанови.
Тому, якщо ДТП, яка трапилась з Вами в м. Ірпінь, зафіксована належним чином та відповідними органами Ви маєте можливість відшкодувати завдану матеріальну шкоду в судовому порядку.

Для обґрунтування та доведення своїх вимог, також необхідно отримати в ДПС ДАІ довідку про механічні пошкодження ТЗ та провести авто товарознавчу експертизу, що має бути складена ліцензованим органом із зазначенням вартості відновлюваного ремонту ТЗ.

Таким чином, у разі дотримання всіх цих рекомендацій та наявності зазначених документів, Ви можете стягнути з ОМС завдану Вам матеріальну шкоду, шляхом звернення з відповідним позовом до суду.

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: 61286; 067-700-88-20
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар