» » » Ірпінська ОДПІ: Засідання «круглого столу» на тему адміністрування єдиного соціального внеску

Ірпінська ОДПІ: Засідання «круглого столу» на тему адміністрування єдиного соціального внеску

Засідання «круглого столу» на тему адміністрування єдиного соціального внеску та застосування спрощеної ситеми оподаткування
17 вересня у приміщенні Ірпінської ОДПІ відбулося засідання «круглого столу» за участі заступника начальника Ірпінської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області Ступак Л.В. з представниками малого та середнього бізнесу на тему: „Адміністрування Єдиного соціального внеску. Спрощена система оподаткування”.

Під час засідання Людмила Володимирівна Ступак розповіла присутнім, що передача функцій з адміністрування збору єдиного соціального внеску від Пенсійного фонду є цілком логічним, адже ЄСВ належить до обов'язкових платежів, так само як і податки. Є поширена зарубіжна практика, коли всі обов'язкові платежі і всі суспільні фінанси адмініструє один орган. Резервом для збільшення надходжень до бюджету повинна стати детінізація економіки, ліквідація конвертаційних центрів і виведення заробітних плат працівників підприємств із тіні. Також одним з основних завдань Міністерства є боротьба з правопорушеннями при застосуванні законодавства з питань сплати ЄСВ. Ми плануємо істотно спростити адміністрування ЄСВ для підприємців і збільшити його надходження. Адже саме система загальнообов’язкового державного соціального страхування відіграє значну роль у фінансуванні соціальної сфери України. Від своєчасного надходження страхових внесків значною мірою залежить ефективність вітчизняної системи спільного захисту.

Реформування державних податкових і митних органів позитивно впливає на вітчизняний бізнес і забезпечує зростання інвестиційної привабливості регіону. Зараз Міністерство доходів і зборів України працює над лібералізацією оподаткування доходів фізичних осіб і фонду оплати їх праці. Роглядаються варіанти зниження ставки єдиного соціального внеску, розширення прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб. Це дуже важливо з точки зору як зменшення навантаження на бізнес, так і легалізації фонду заробітної плати. І це те питання, щодо якого нам важливо почути думку представників бізнесу.

Сьогодні спрощено отримання адміністративних послуг, в першу чергу: за рахунок уніфікації документів, створено єдині бази даних, можливості отримати консультацію, подати декларацію, отримати довідку у єдиному органі. При цьому суттєво зменшено рівень бюрократизації в державних органах і значно скоротити час обслуговування. Таким чином, представники бізнесу мінімально відволікаються на спілкування з представниками влади, зосередившись на веденні підприємницької діяльності. Ми вважаємо платників податків своїм партнером і, відповідно, створюємо умови для комфортного ведення бізнесу.
Ірпінська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар