» » Освіта для дорослих

Освіта для дорослих

14 вересня, на базі бучанської школи №5, розпочав роботу Центру освіти дорослих. Перед першими студентами відчинилися двері у світ інформації і нових знань. Адже саме тут мешканці регіону зможуть безкоштовно, протягом двох місяців, вивчати англійську та німецьку мови, швейну справу, опановувати комп’ютерну грамотність. При цьому не важливо, чи людині 18 років, чи 70. Адже девіз закладу: «Навчатися ніколи не пізно!».

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки Угоді про співробітництво, підписаною представництвом Німецького об’єднання народних університетів (dvvinternational), Бучанською міською радою і відділом освіти.
Символічно, що ця подія співпала і з тижнем освіти дорослих в Україні, і зі святкуванням Дня Бучі. Тому перший день навчання був більш інформаційним, ніж практичним.
Бажаючі могли ознайомитися із майстернею, укомплектованою сучасною швейною технікою та обладнанням. Як зазначають керівники курсу, хто опанує дану справу, у того завжди буде підробіток. Адже замовлень – дуже багато і потрібні додаткові робочі руки. Крім того, вони зможуть частково сприяти у працевлаштуванні своїх учнів.

Що цікаво, на швейну справу записалися і чоловіки.
Чому такий вибір?, - поцікавилися ми у пана Ігоря.
«Це – цікаво і практично. По-перше, отриманні знання і в господарстві знадобляться – можна навіть елементарно переробити для себе одяг. А по-друге, чув, що запросто можна влаштуватися працювати в нічну зміну – робити нашивки і мати при цьому непоганий підробіток», - каже чоловік.
Загальна мета діяльності центру – допомагати людям змінювати своє життя на краще.
На цьому акцентувала увагу директор Центру Оксана Сімороз.

«Участь у житті громади практично неможлива без успішної кар’єри. Адже вона становить фундамент особистої незалежності, самоповаги і турботи. Тобто, визначає якість життя. Але успіх на ринку праці і участь у громадських процесах вимагають певних умінь, навичок і доступу до сучасних знань.
Ті знання, які ми отримуємо в дитинстві і юності, зовсім не гарантують успіх на все життя. І навіть періодичне підвищення кваліфікації ще не є вирішенням проблеми.
В інформаційному суспільстві ці навички повинні бути переглянуті і розширені. До них потрібно додати уміння вчитися і бажання продовжувати своє навчання протягом усього життя», - сказала вона. І з цим важко не погодитися. Тим більше, що для освіти дорослих в Бучі створені всі умови.
Наприклад, обладнано два мультимедійних класи для вивчення іноземних мов, укомплектовані комп’ютерні класи з використанням сучасних інформаційних технологій.

Серед студентів – і молода матуся Олена. Записалася на німецьку мову. Каже, що дитина почала вивчати її в школі, а домашнє завдання перевіряти не виходить, бо не знає ні слова. От і доводиться наздоганяти малечу. Заодно, і у роботі знадобиться.
Регіональний координатор країн України, Молдови і Білорусі Dvvinternational Олена Сабірова повідомила, що ідея організувати такий центр виникла не спонтанно. Вони вже давно успішно працюють за кордоном. Тепер же вирішили допомогти мобілізувати сили в освітній сфері й країнам Східної Європи.
«Я не здивуюся, якщо через деякий час на базі центру буде працювати університет «третього віку» для старших людей. Ми теж підтримуємо такий напрямок.
Також хотілося подякувати місцеві владі, відділу освіти за їхню допомогу у створенні центру. І всім людям, які сприяли у реалізації цієї ідеї», - сказала пані Олена.
Варто зазначити, що подібні Центри в Україні працюють лише у Львівській області, Криму, Полтаві і в Бучі.
«Я рада, що такий потужний проект знайшов розуміння і підтримку в нашому місті. Думаю, що зараз люди відчують більше сили, енергії, впевненості у майбутньому. Крім того, будуть інші напрямки, інші можливості – і кожен зможе реалізувати себе», - сказала заступник Бучанського міського голови Лариса Матюшенко.

Також на відкритті Центру були присутні начальник Бучанського відділу освіти Олег Цимбал, завідувач сектором післядипломної освіти Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Костянтин Кукушкін, голова координаційного Бюро «Освіта дорослих України» Сергій Болтівець, завідувач відділом з питань державної служби професійного навчання та урядових нагород Микола Анікін та директор школи №5 Михайло Наконечний.

«Ми всі давно звикли, що освіта існує для дітей. Але часом замислюєшся, якими швидкими темпами відбувається науково-технічний прогрес, зміни у суспільстві, адже зараз Україна стоїть перед можливістю вступу до ЄС. Тож, нам потрібні знання і для дорослих, щоб адаптуватися, відкрити нові можливості. Це і дає робота даного центру. Я вірю у його результати, реальну допомогу людям. Тому всіх запрошую покращити свої знання!», - звернувся до жителів регіону Олег Цимбал.

Записатися на курси і детальніше ознайомитися з умовами і графіком навчання можна звернувшись до адміністрації бучанської школи №5 (тел.: 49-380) або Бучанського відділу освіти (тел.: 49-706; 49-704).


-
Людмила ГЛАДСЬКА 
центр освіти в школі №5 СЗОШ №5
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Nadin

OFFline

  • Nadin (8)
  • Користувачі
  • 24 вересня 2013 09:22
А когда проходят занятия? Где посмотреть расписание?

0