» » » Юридична консультація: Новий порядок розрахунків готівковими коштами

Юридична консультація: Новий порядок розрахунків готівковими коштами

Шановні мешканці міста Буча! В Україні змінено порядок проведення готівкових розрахунків.
З першого вересня цього року набрала чинності постанова Національного банку України від шостого червня 2013 року №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою».

Установлено граничну суму розрахунків готівкою: підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень; фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень; фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.
Фізичним особам надано право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 000 гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби у відповідності із вимогами Податкового кодексу України.

За порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, передбачено накладення штрафу на фізичну особу- підприємця, посадових осіб юридичної особи (ст. 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Таким чином, здійснюючи розрахунки в розмірах, визначених вищевказаною постановою Національного банку України слід дотримуватись встановлених правил. Сподіваюсь, що поінформованість про зміни у законодавстві України допоможе Вам реалізувати або захистити свої права у майбутньому.

Матвієць Наталія Петрівна, приватний нотаріус
(м.Буча,вул.Комсомольська,15, тел. ( 04597-4-86-93); моб. (068)120-79-98)
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.