Храмове свято

28 серпня православні віруючі відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці – день, коли Марія заснула, а її тіло одразу з душею було взяте Ісусом Христом на небо.
І саме цього дня – престольне свято у бучанському храмі, який вже багато років діє на базі школи №5.

За словами настоятеля храму Успіня Пресвятої Богородиці, протоієрея Миколи Кригіна, духовний центр будувався насамперед для діток, щоб відродити духовність, прищепити добро і вічні цінності підростаючому поколінню. Але з часом його почали відвідувати все більше дорослих прихожан – двері храму відкриті для кожного, хто прагне душевного спокою і хоче жити в гармонії з собою і з Господом Богом.
З нагоди свята, з самого ранку проводилося богослужіння, яке відвідало багато викладачів навчального закладу, учнів, жителів Бучі. Кожен зосереджено молився до Богородиці і просив про заступництво, допомогу чи дякував за маленькі життєві радості.


Проте найкраще про духовну сутність і велич цього дня прихожанам розповів сам отець Микола.
- «Наші батьки, особливо матері, мають велике значення у житті. Не тільки тому, що вони нас народили. Допоки вони живі, ми завжди будемо чиїмось дітьми, це дуже міцний зв'язок.
Є така притча. Колись троє дітей похоронили свою маму. І коли прибирали в домі, знайшли її щоденник з роздумами. Найперше, в ньому вона раділа своїм дітям, коли ті ще були маленькими. Але коли одружилися і пішли у світ, тоді стали іншими. І мати просила у Бога, щоб вони навернулися, ходили у храм і виконували Божі заповіді. «Через три роки моїх молитов покаявся молодший син і почав ходити у храм. Через п’ять років моя дочка також змінила спосіб життя і почала жити духовно», - говорила вона. Не розкаявся лише старший син. І жінка написала такі слова: «Я все своє життя, всі свої молитви віддаю в жертву Богові заради спасіння свого сина, який до цього часу ще не прийняв Бога у своє серце». Прочитавши це, старший син впав на коліна і пообіцяв, що також зміниться.
Цей факт свідчить про те, наскільки сильною є молитва матері.
Але ми знаємо, що є Матір для всього світу, яка постійно молиться за всіх нас. Вона все робить для того, щоб ми прийняли у свої серця її сина – Ісуса Христа.

Ми знаємо, що Богородиця народилася від батьків – Іохима та Анни, а у віці 3-х років прийшла до Єрусалимського храму. Ми знаємо про її скромне життя, що вона народила Спасителя.
Але у цей день ми святкуємо її Успіня, тобто смерть. І це здається дивним.
Але саме цей факт відкрив нам істину про вічність, коли смерть стали розглядати як перехід від одного життя до іншого – небесного. І коли апостоли прийшли до місця поховання Богородиці, то побачили, що немає її тіла. Господь забрав її плоть на небеса. З мільйонів людей, які були на цій землі, одиниці удостоїлися такого дива. Серед них – Єлисей, пророк Ілля. У цей день ми розуміємо, що земне життя із смертю не завершується. І в цьому радість свята. Богородиця молиться за кожного з нас і просить Спасителя, щоб він прощав наші гріхи. Ми шануємо пам'ять про неї. Вона завжди з нами – наша заступниця і охоронниця», - нагадав священик.Після молебню всі прихожани за бажанням могли приєднатися до святкової трапези в традиціях православ’я, а потім – переглянути духовний концерт. Крім того, поціновувачі мистецтва відвідали виставку робіт вихованців недільної школи, яка працює при духовному центрі «Агнець» (богословські курси, гуртки та студії). Мета центру – духовно-моральне й патріотичне виховання дітей і підлітків, формування у них християнського світогляду, розвиток творчих здібностей та відродження культурних цінностей.

Богословські курси поділені на групи:
«Зернятко» – дошкільнята (Причастя, програми розвитку дитини).
«Ковчег»” – молодшого шкільного віку (Біблія, Житія святих).
«Скрижаль» – середнього шкільного віку (Біблія, історія Древньої Церкви).
«Покров» – старшого шкільного віку (Біблія, твори Святих Отців).
«Благовіст» – доросла група (Біблія, Історія Богослужіння).
Тому кожен може віднайти в них себе і стати трішечки добрішим, терпимішим і справедливішим.
Людмила ГЛАДСЬКА 
Агнець
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.