» » Управління юстиції міста Буча інформує

Управління юстиції міста Буча інформує

Шановні мешканці міста Буча, які мають заборгованість по сплаті аліментів!
Відділ державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції у Київській області звертається до Вас з проханням проявити сумлінність щодо несвоєчасної сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей та звернутися до відділу ДВС Бучанського МУЮ для погашення даної заборгованості.
Адреса відділу: м. Буча, вул. Енергетиків, 1-а (приміщення Пенсійного Фонду) тел. (04597) 26-7-51.

На сьогоднішній день стягнення аліментів являється одним із найважливіших у соціальному плані видів виконавчого провадження, оскільки в органах ДВС України перебуває значна кількість виконавчих проваджень віднесених до даної категорії справ, яка з кожним роком збільшується.
Оскільки в наш час не рідко виникають заборгованості по сплаті аліментів, що зумовлені різними факторами, в тому числі небажання боржником сплачувати аліментні платежі, в такому випадку Законом передбачена відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

Отже, якщо у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, яка перевищує суму відповідних платежів встановлених рішенням суду за шість місяців, це є підставою для звернення державного виконавця до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

Під ухиленням від сплати аліментів розуміються дії або бездіяльність винної особи, спрямовані на невиконання рішення суду про стягнення з неї на користь дитини (дітей) визначеної суми аліментів. Вони можуть проявлятись, як у прямій відмові від сплати встановлених судом аліментів, так і в інших діях (бездіяльності), які фактично унеможливлюють виконання вказаного обов’язку (приховуванні заробітку (доходу), що підлягає облікові при відрахуванні аліментів, зміні місця роботи чи місця проживання з неподанням відповідної заяви про необхідність стягування аліментів тощо).
Враховуючи вищевикладене, громадяни, які мають заборгованість по сплаті аліментів на утримання неповнолітніх дітей, мають проявити сумлінність та в першу чергу несучи відповідальність покладену на них, як батьків державою, з метою не порушення права неповнолітніх дітей на повноцінне життя та всебічний (фізичний, психічний і соціальний) розвиток, а також надання можливості належного рівня життя своїм дітям зобов’язані вчасно та в повному обсязі сплачувати кошти на утримання своїх дітей!
О.Тимощук, в.о.начальника відділу ДВС Бучанського МУЮ 
Коментарів: 0
Додати коментар