» » » Ірпінська ОДПІ роз’яснила платникам податків їхні права і обов’язки

Ірпінська ОДПІ роз’яснила платникам податків їхні права і обов’язки

12 серпня відбулась інтернет-конференція Ірпінської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Київській області щодо прав і обов’язків платників податків. На запитання відповіла заступник начальника Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів в Київській області Ступак Людмила Володимирівна. Пропонуємо вашій увазі відповіді на окремі запитання, поставлені під час конференції.

1. Який порядок подання податкової звітності, якщо останній день строку її подання припадає на вихідний або святковий день?
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

2. Який порядок сплати податів і зборів, якщо останній день строку її подання припадає на вихідний або святковий день?
Термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

3. Чи може фізична особа - підприємець отримати (завірити) копію податкової звітності, що була раніше подана до податкової інспекції, у випадку її втрати?
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Закон України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених вищезазначеним законом. Отже, у разі втрати податкової звітності Ви, як суб’єкт господарювання можете отримати (завірити) копію звітності, що була раніше Вами подана до територіального органу Міндоходів.

4. Що потрібно робити підприємству у разі втрати чи пошкодження податкової, фінансової звітності та інших документів пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів?
У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів (первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством) платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити територіальний орган Міндоходів за місцем обліку (у т.ч. митницю Міндоходів, якою здійснено митне оформлення відповідної митної декларації). Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до територіального органу Міндоходів.

5. Протягом якого часу потрібно зберігати документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів суб’єктом господарювання у тому числі у випадку коли перевірка податківцями не проводилась більше 1095 днів?
Документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки. Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву. Разом з тим, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Інформаційно-комунікаційний сектор Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів в Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар