» » Резонансний злочин у Бучі

Резонансний злочин у Бучі

У минулі вихідні Бучу сколихнув резонансний злочин – вбивство молодої людини, яка охороняла точку продажу кавунів. І відразу інформаційний простір заполонили різні чутки і домисли. Зокрема, що злочин стався серед білого дня, на очах у багатьох свідків...
Що з того правда, а що фантазія, журналісти «БН» дізнавалися у правоохоронних органах.
Ми зустрілися під час оперативної робочої наради але, не зважаючи на брак часу, керівники відділів погодилися дати відповідь на наші запитання.
Тож, наші співрозмовники – начальник Ірпінського міського відділу міліції Юрій Скудар і начальник Бучанського відділу міліції Володимир Ридчик.

начальник Бучанського відділу міліції Володимир Ридчик та начальник Ірпінського міського відділу міліції Юрій Скудар під час оперативної наради- Розкажіть на загал, так що насправді сталося?
- 10 серпня о 8.45 годині до чергової частини Ірпінського міського відділу міліції від невідомої особи надійшло повідомлення, що у місті Бучі, біля АЗС «ТНК» по вул. Депутатській, 42, знаходиться труп невідомого чоловіка. Дане повідомлення було зареєстроване у відповідному журналі, а слідчим внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1, ст 115 Кримінального Кодексу України. Додаткова кваліфікація - навмисне вбивство. Під час проведення виїзду слідчо-оперативної групи встановлено, що загиблий – мешканець селища Гостомель, який там був зареєстрований і проживав.
Цей чоловік охороняв точку роздрібної торгівлі сезонними фруктами. Його смерть настала в період з 00.00 до 3.00 години внаслідок кульового поранення в голову. Постріл був здійснений з нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм. На даний час проводяться всі необхідні експертизи (балістичні, траселогічні), зроблені конкретні доручення.

- Чи були очевидці злочину?
- Поки що про таких невідомо. Наразі проводяться оперативно-слідчі заходи з метою встановлення особи, яка скоїла вбивство. Є декілька версій, але яких саме – не будемо розголошувати. Ретельно перевіряється кожна з них.
Зараз робиться все можливе, щоб злочин був розкритий.
Крім того, якщо є свідки цього резонансного злочину просимо звернутися до відділу міліції. Можливо, хтось проїжджав на автомобілі біля автозаправки по вул. Депутатській з 00.00 до 03.00 годин – також просимо звернутися за телефоном «102» до Ірпінського МВ. Навіть найменша і, на перший погляд, не надто важлива інформація може стати у нагоді.

- Вбитий коли-небудь притягувався до кримінальної відповідальності?
- Чоловік 1984 року народження. Він був раніше засуджений за крадіжку в Ірпені.

- Чи були викрадені якісь речі з місця злочину?
- Нічого не зникло. Телефон, гроші – залишилися на місці. Вбитий сидів у кріслі, а у вухах в нього були навушники. Тіло вранці виявила невідома особа. Швидше за все, з числа потенційних покупців фруктів.
Усю додаткову і необхідну інформацію буде повідомлено під час проведення розслідування.

- У засобах масової інформації з’явилося повідомлення, що за останній тиждень це непоодинокий злочин, який стався в Бучі. Нібито трохи раніше група підлітків побила доньку місцевого депутата. Чи підтверджуєте дану інформацію?
- Це – неправда. Такого факту зафіксовано не було і вся ця інформація вигадана.

- Також поширюється інформація про те, що на території однієї з бучанський шкіл велася торгівля наркотичними засобами…
- Жодного випадку продажу наркотиків у школах за останні три роки не було: ні в бучанській школі, ні в інших навчальних закладах регіону.
Разом із тим, у минулому місяці співробітниками бучанського відділу міліції було затримано 8 осіб за вживання і зберігання наркотичних засобів. У нас зараз ведеться тотальна боротьба з цим. Особливо враховуючи розуміння держави і суспільства, що наркозалежні – це хворі люди, які потребують соціальної допомоги. Ми працюємо над тим, щоб у подальшому унеможливити розповсюдження наркотиків. Тому регулярно спільно із співробітниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин і працівниками карного розшуку, проводимо перевірки та рейди з метою виявлення і фіксування злочинних фактів.

- Якщо скласти сумнівний «рейтинг» щодо розповсюдження наркотиків, то на якому місці в регіоні буде Буча?
- Більше за всіх ця біда торкнулася Ірпеня (за місяць до 30 зафіксованих фактів). Далі більш-менш «рівномірно» по всіх населених пунктах регіону. Як правило, наркотики «постачають» з різних міст. «У системі» переважно люди молодого віку – до 35 років, які часто у такий спосіб намагаються втекти від сурової дійсності. Зазвичай, вони схильні до скоєння крадіжок, адже потрібні гроші на придбання чергової «дози».
Є й ті, хто користується цим і будує на чужому горі власний бізнес - наркоторговці. З ними і ведемо головну боротьбу.
Якщо у громадян є будь-яка інформація, яку вони могли б повідомити стосовно зберігання і розповсюдження наркотичних речовин, прохання телефонувати за номером «102» до чергової частини Ірпінського міськвідділу внутрішніх справ.

- Зараз на слуху і раптове зникнення екс-ректора Національного університету ДПС Петра Мельника. Чи погоджуєтеся з тим, що вирішальним фактором у його втечі слугувала недбалість з боку правоохоронних органів?
- По-перше, на нього не відразу вдягли браслет для стеження, бо подібних засобів не було на озброєнні міліції в Київській області. А потім почалося наступне. Апаратура, яка все це відслідковує, знаходиться в черговій частині Києво-Святошинського району (м. Боярка).
Але враховуючи те, що наш зв’язок залишає бажати кращого, почалися збої в системі: то є сигнал, то його немає. Як з’ясувалося, зв’язок пропадав неодноразово. І кожного разу черговий відразу телефонував і перевіряв, чи людина знаходиться на місці. Тому сказати, що міліція втратила пильність – також не зовсім вірно. Крім того, підозрюваному дозволялося відвідувати певні місця (лікарню, суд) і конвою за ним не було. Це також відіграло певну роль.
І коли зв’язок в черговий раз пропав на мить, то черговий, який звик до таких «перебоїв», вирішив, що і цього разу все гаразд. Але наступного дня, коли дільничний пішов перевіряти за місцем проживання (це входило у його обов’язки), то нікого там не застав. Тоді й почали бити тривогу. У будинку знайшли залишений телефон і застібнутий браслет, який лежав на підвіконні…

- Маючи такий невтішний досвід, чи варто взагалі застосовувати цю систему утримання під наглядом?
- Звісно, для правоохоронців легше, якщо підозрюваний буде перебувати у СІЗО – під наглядом самої охорони. Але для самої людини це, звісно, гірше. Тому складно щось сказати однозначно.
Система нова, а отже – ще не зовсім досконала.

- Назвіть найбільш резонансні злочини, які сталися з початку року?
- Це чотири випадки вбивства у місті Ірпені. Всі вони сталися на побутовому підгрунтті, зокрема під час вживання спиртних напоїв. Це конфлікти і в родині, і між сусідами. При цьому, замах на життя робився за допомогою «підручних» засобів – так би мовити в момент гніву, якогось афекту. Ці злочини розкрито.

- Які ще злочини були розкриті протягом останнього періоду?
- Переважно це крадіжки – як квартирні, так і майна з авто, велосипедів. При чому, останні набули масового характеру. Це пов’язано не з тим, що злочинці вирішили вести здоровий спосіб життя. Причина – майно часто залишають без нагляду біля під’їздів будинків та магазинів і його легше поцупити. Тому громадяни також повинні бути пильними.

- Як почали ставитися жителі регіону до співробітників міліції після врадіївських подій?
- У кожній професії є як позитивні, так і негативні випадки. Відповідно є порядні люди – професіонали, які несуть користь, а є зовсім протилежні особистості. Від останніх керівництво намагається позбуватися: їм не місце в лавах міліції. Проте, не стали б людський фактор переносити на професію в цілому.
Але щодо конкретного випадку, то такі факти дійсно недопустимі. У зв’язку з цим в Ірпінському міському відділі міліції також проводилася службова перевірка. І деякі недобросовісні співробітники були звільненні чи переведені на інші посади.

- За підсумками роботи міліції за перше півріччя, які результати маємо?
- За показниками розкриття знаходимося «у золотій середині». Звичайно, є проблеми. Зокрема «біч» в регіоні – це квартирні крадіжки. Намагаємося з ними боротися, а також закликаємо до співпраці свідоме населення. Якщо у них є потрібна інформація – просимо її повідомляти. А також, за можливості, захистити власне житло – ставити надійні замки, решітки, сигналізації тощо.


Спілкувалися Володимир ЕННАНОВ, Людмила ГЛАДСЬКА
газета: "Бучанські новини" №31 від 16 серпня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.