» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

Податкова знижка на навчання


Відповідно до норм Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім»ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, оскільки він вже не перебуває на їх утриманні. У разі якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.


Оподаткування доходів фізичних осіб при здаванні лісової продукції


Доходи, отримані від заготівлі грибів, ягід та лікарських рослин оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.
Суб’єкти господарювання - фізичні чи юридичні особи, які виплачують доходи за здану лісову продукцію виступають податковими агентами та зобов’язані утримати податок від суми виплаченого доходу.
А от у випадку здійснення громадянином торгівлі лісопродукцією на систематичній основі, така особа зобов’язана зареєструватись суб’єктом підприємницької діяльності.
За підсумками ягідно-грибного минулорічного сезону в області заготовлено 380 тонн чорниць і 22 тонни грибів, до місцевих бюджетів сплачено 360 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб і 170 тис. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів.
У цьому році, 19 суб’єктів господарювання області подали заявки з проханням виділити ліміти майже на 500 тонн лісопродукції, зокрема на заготівлю 460 тонн ягід та 40 тонн грибів. За попередніми підрахунками, місцева казна від заготівлі лісової продукції поповниться, орієнтовно на 600 тис. гривень.


Податкова знижка на іпотеку


Згідно норм Податкового кодексу платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачену протягом звітного податкового року. Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як його основне місце проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.З 1 липня 2013 року допомога по вагітності та пологах обкладається ЄСВ


Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 № 231-VII (далі — Закон №231) унесено зміни до низки законів, що стосуються призначення та індексації пенсій, зокрема до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464), що стосуються осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

Нагадаємо, що до введення в дію Закону № 231 особи, які перебували у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, не були застрахованими в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, оскільки в цей період за них не сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), а це фактично 126 календарних днів (тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами в загальному випадку), які випадають зі страхового стажу для призначення пенсії.
Внаслідок змін, внесених Законом № 231, особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, віднесені до застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а допомогу по вагітності та пологах включено до бази нарахування та утримання ЄСВ (відповідні зміни внесено до ст. 4, 7, 8 Закону № 2464).

ЄСВ нараховуватиметься на суму допомоги по вагітності та пологах та утримуватися з неї за тими ж ставками, що і з лікарняних (див. таблицю).


Сума допомоги по вагітності та пологах, як і раніше, виплачуватиметься за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд). На підставі заяви-розрахунку, оформленої страхувальником, робочий орган Фонду перераховуватиме на окремий рахунок суму нарахованої допомоги по вагітності та пологах, що включає суму ЄСВ у частині утримань. Суму допомоги за мінусом утриманого ЄСВ роботодавець повинен виплатити працівниці, а утриманий ЄСВ сплатити не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування допомоги. ЄСВ у частині нарахувань роботодавець сплачує за свій рахунок удень виплати допомоги, а якщо допомога нарахована, але не виплачена, то не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем її нарахування.
Суму нарахованого ЄСВ роботодавець має право віднести на витрати на підставі пп. 138.10.4 і п. 143.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-УІ (далі — ПКУ).

Звертаємо увагу: допомога по вагітності та пологах, як і раніше, не обкладається податком на доходи фізичних осіб на підставі пп. 165.1.1 ПКУ.


Закон № 231 набере чинності з 1 липня 2013 року. Тобто допомоги по вагітності та пологах, нараховані із зазначеної дати, потрапляють до бази справляння ЄСВ. Період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами включатиметься до страхового стажу для призначення пенсії для жінок, яким допомога по вагітності та пологах була нарахована починаю¬чи з 1 липня 2013 року. Якщо допомога була нарахована до вказаної дати і при цьому частина відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами припадає на період після 01.07.2013 р., така відпустка не потрапить до страхового стажу, оскільки за неї не було сплачено ЄСВ.


Ставки для справляння ЄСВ із допомоги по вагітності та пологах
РоботодавціРозмір ЄСВ
нарахування
Розмір ЄСВ
утримання
Підприємства, установи, організації та фізичні особи — підприємці33,2%2%
Підприємства, установи, організації, де працюють інваліди8,41%
(у частині нарахувань на суми
допомоги по вагітності та пологах,
нараховані працівницям-інвалідам)
2%
Підприємства всеукраїнських громадських організацій
інвалідів, зокрема товариств УТОГ і УТОС, у яких кількість інвалідів становить
не менше 50% загальної чисельності працюючих, та за умови, що фонд
оплати праці таких інвалідів складає не менше 25% суми витрат на оплату праці
5,3%
(у частині нарахувань на суми допомоги
по вагітності та пологах усім працівницям)
2%
Підприємства та організації громадських організацій інвалідів,
у яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих
і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів складає не менше ніж 25% суми
витрат на оплату праці
5,5%
(у частині нарахувань на суми допомоги
по вагітності та пологах, нараховані
працівникам - інвалідам)
2%
Інформаційно-комунікаційний сектор Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київської області 
Коментарів: 0
Додати коментар