» » В Ірпені святкували Івана Купала

В Ірпені святкували Івана Купала

6 липня 2013 року в місті Ірпені (мікрорайон Романівка) на березі річки з однойменною назвою відбувалося святкування Івана Купала, яке здавна вважається святом молоді і кохання. Дівчата в українському вбранні, хлопці в шароварах, вінки з польових квітів, купальське вогнище на березі річки – усе це заворожувало особливою магією народного свята.

Юнаки та дівчата водили хороводи навколо опудал Купало та Марени, які були прикрашені квітами, вінками. Купало та дівчата-русалки, артисти музично-драматичного театру «Карнавал» (керівник – Наталія Водолазко), не лише провели обрядове дійство, а й організували різноманітні конкурси для гостей свята, де найспритніші отримували призи.

Купальське вогнище запалив перший заступник Ірпінського міського голови Микола Головкевич.Учасники та глядачі свята з великим задоволенням водили навколо нього хороводи, а пізніше взялися, за старовинним купальським обрядом, стрибати через багаття аби очиститись від усього злого та недоброго.
«Це – свято молоді. Дуже приємно, що мешканці Ірпінського регіону та наші гості приєдналися до купальських гулянь. Саме такі заходи сприяють збереженню і популяризації наших національних традицій, з таких моментів складається туристична привабливість нашого краю», – зазначив перший заступник Ірпінського міського голови Микола Головкевич, вітаючи зі святом.

Звичайно, не забули на святі і про ще один обов’язковий елемент купальських гулянь – це ворожіння на віночках та пускання їх на воду. Перед тим, як відіслати дівчат до річки, був проведений конкурс на кращий купальський вінок.


Родзинкою свята стало плетіння купальського вінка,до створення якого мали змогу долучитися всі охочі, адже за повір’ям плетіння квітчастої дівочої «прикраси» давало наснаги, сили та здоров’я на три роки вперед та вважалося почесним і потрібним ритуалом.
Також цього вечора гостей щиро пригощали класичною українською стравою – кулішем – за рецептом спеціалістів відділу культури та туризму та солодощами від Ірпінської міської організації Партії регіонів.

Театралізоване купальське дійство закінчилося запусканням у небо палаючих ліхтариків, які надала Ірпінська міська організація Партії регіонів (голова – Ігор Борзило).

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.