» » » Сплату податку на нерухомість за поточний 2013рік перенесено на 2014 рік

Сплату податку на нерухомість за поточний 2013рік перенесено на 2014 рік

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Відтак, нарахований за поточний 2013 рік податок буде сплачуватись фізичними особами у 2014 році. Окрім того, відповідно до змін внесених до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості., також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку будуть поширюватись пільги.

Так, пільга застосовуватиметься для власників:
- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
- будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
- квартир та будинків – до 370 м. кв.

Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності.
Окрім того, будуть диференційовані ставки податку.

Для власників:
- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок зможуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до територіальних органів Міндоходів. Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.

У Міністерстві доходів і зборів України запевняють, що у платників податків немає підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Наразі Закон направлено на підпис Президенту. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Отримати консультацію щодо нарахування податку на нерухомість можна в Центрі обслуговування платників податків Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів Київської області. Окрім того, необхідну інформацію можна отримати і за номером телефону 0-800-501-00-7 Кол-центру Міндоходів України.
Нагадаємо, що податок на нерухомість запроваджено з 1 січня 2013 року. Об’єктами оподаткування є будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах.
Інформаційно-комунікаційний сектор Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київської області 
Коментарів: 0
Додати коментар