Ірпінська ОДПІ нагадує

14 червня – останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу 2013 року
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Стосовно зміни групи платника єдиного податку слід зазначити, що за умови дотримання платником єдиного податку встановлених вимог для обраної ним групи, платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому, у платника єдиного податку третьої та п’ятої груп, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника ПДВ.

Одночасно повідомляємо, що для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу державної податкової служби заяву. Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України за умови відсутності непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу.
Нагадуємо, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови визначено у статті 298 Податкового кодексу України.
Коментарів: 0
Додати коментар