» » » Консультація хірурга: Боремося із зайвою вагою

Консультація хірурга: Боремося із зайвою вагою

Літо. Пора пляжного сезону та активного відпочинку. Але для багатьох все це лише мрія. Причина – зайва вага, яка завдає шкоди здоров’ю та значно обмежує наші можливості. Якщо, з багатьох причин, людина втрачає контроль над власним тілом і не може самотужки впоратися з проблемою, тоді час звертатися за допомогою до лікарів.

Хірург Ірпінської міської центральної лікарні Микола Крестьянов розповідає про методики, які вони сьогодні застосовують у боротьбі із зайвими кілограмами. Зокрема, кому вони показані, кому не слід на цьому акцентувати свою увагу, а також на які об’єктивні результати можна розраховувати.

- Уже більше двох років для жителів регіону практикуються послуги з пластичної хірургії. Це – абдомінопластика («прибирання» великих животів) та ліпосакція (видалення надмірних жирових відкладень).

Абдомінопластика часто поєднується з грижепластикою. Ми формуємо новий живіт, зменшуємо його об’єми і забираємо надлишки шкіри та підшкірної клітковини – той зайвий «клапоть» черева, який не дає людині функціонально активно жити. Адже буває настільки великий живіт, що заважає ходити; утворюються рани на шкірі, опрілості.
Причин цьому може бути декілька. Найпоширеніша – ожиріння. Але трапляється навпаки, при різкому схудненню: зайвої ваги позбулися, але шкіра не встигає відновитися та обвисає. Подібна проблема виникає і в молодих жінок після пологів. Тому може проводитися корекція стану черева.

Після подібних втручань пацієнти почуваються набагато краще. Вони відчувають себе соціально значимими, можуть повноцінно працювати, відпочивати, рухатися. Це – комфорт.
Доповненням до цієї операції (або окремо) є ліпосакція – за допомогою спеціальних інструментів забирається зайвий жир.

Як і при всіх операціях ці процедури мають свої протипоказання. Наприклад, серцево-судинні захворювання, гіпертонія, цукровий діабет. Але на даний момент наша медицина дійшла до такого рівня, що вже можемо справлятися з пацієнтами, які мають надлишкову вагу і супутні патології. У лікарні працюють кваліфіковані анастазіологи, які індивідуально підходять до кожного пацієнта, підбирають найбільш оптимальні для нього медикаменти. Від цього значною мірою залежить успіх операції.

Буває відстрочка в операції, коли пацієнт повинен належним чином підготуватися. Це може бути місяць, два, півроку. Підготовка передбачає і дієту, і загальне зміцнення організму. Адже операція – досить серйозна процедура.

Якщо говорити про кількість «відкачаних» кілограмів, то за один раз вдавалося забирати клапоть до 15 кг. І це – багато. Тобто, людина повинна усвідомлювати: якщо вона важить понад 100 кг, то не слід відразу розраховувати на худорляву фігуру. Різке «схуднення» хірургічним шляхом дуже шкідливе для організму і може навіть призвести до загибелі пацієнта. Адже із жировими клітинами відходять і клітини крові. Якщо це доцільно, то краще вже згодом повторити процедуру.

Як правило, після такої операції пацієнти утримують стабільну вагу. Все тому, що кількість жирових клітин стала, вони можуть лише бути більшими або меншими за об’ємом. Але це вже залежить від людини, її відношення до себе – культури харчування, фізичної культури. Якщо немає великого ендокринного дефекту у метаболізмі, пацієнт правильно харчується і рухається, то у майбутньому все буде добре.
Є абсолютні показання до операції. А є й протипоказання. Кому не варто вдаватися до хірургічної корекції фігури, то це зовсім молодим дівчатам. У них немає такої необхідності. Якщо вони не задоволені своїм тілом, то краще зайнятися спортом і вага зменшиться.

Також проводяться операції по зменшенню шлунка. До цього методу вдаються тоді, коли людина сама не може перестати менше їсти. Ставиться спеціальний балончик, який зменшує об’єм шлунку і робить насищення швидким. Це дає можливість за півроку скинути від 15 до 20 кг. Через деякий час балончик прибирається.
Якщо ситуація вкрай запущена, то проводяться складні операції шунтування: з обміну виключається кишечник, або виконується вертикальна гастропластика шлунку. Але це – у крайньому випадку (коли надмірна вага загрожує життю людини).

Загалом проблема зайвої ваги зараз є досить актуальною. Малорухливий спосіб життя і неякісна їжа призводять до низки патологій. Звичайно, в ідеалі із зайвою вагою потрібно боротися за допомогою розумних фізичних навантажень і збалансованої дієти. Але є ті, кому все це не допомагає. Тоді йдуть шляхом хірургічного втручання.

Чи є у вас зайва вага? Щоб відповісти на це запитання можна скористатися перевіреною формулою: від зросту у сантиметрах відняти 100. Різниця – це і буде оптимальна для здоров’я вага. Але треба пам’ятати, що в кожного своя конституція, організм саморегулюється. Не можна від людини з широкою кісткою, гіперстеніка очікувати худорлявості. Разом з тим, і запускати себе не треба.

Пам’ятайте, один із показників здоров’я – це комфортне самопочуття у «власному тілі». І якщо ваша вага не відповідає ідеалу, але ви не відчуваєте жодного дискомфорту, то, можливо, проблеми як такої не існує.


Запитання хірургу он-лайн
Людмила ГЛАДСЬКА, спеціально для 
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
latine

OFFline

  • latine (11)
  • Користувачі
  • 2 червня 2013 21:19
вместо того чтобы дать реальные советы по похудению,я увидела рекламу пластических операций. Я в шоке. Понимаю, что хочется заработать денег хирургу, но не таким способом. Пугачева сколько раз уже делала липосакцию и толку? Зачем делать рекламу того, что может привести к смерти!

0
administrator

OFFline

  • administrator (284)
  • Адміністратори
  • 2 червня 2013 21:26
Цитата: latine
хирургу, но не таким способом.

уж незнаю в чём вы тут рекламу увидели,
в статье ХИРУРГ описывает методику со своей стороны - как ХИРУРГА, т.е. это один из вариантов похудения.
никто и не говорит, что это сплошь и рядом надо делать - начните читать статьи с ДИЕТОЛОГА.

в статье описана возможность - что в нашем, Ирпенском регионе, есть такая возможность - пластической хирургии.

рассказать о ВОЗМОЖНОСТИ сделать операцию, и написать ПРИХОДИТЕ КО МНЕ за ОПЛАТУ СДЕЛАЕМ операцию = разные вещи.

0