» » Нові методики у лікуванні діабету

Нові методики у лікуванні діабету

Нині все більше людей мають ті чи інші ендокринні порушення. Найпоширеніше з них – цукровий діабет, який часто набуває серйозних хірургічних ускладнень. За даними центру медичної статистики МОЗ України, у нас понад 1, 8 млн людей страждають на це захворювання. Але на один зареєстрований випадок виявляється ще 2,5-3 незареєстрованих. Отже, реальна картина – значно гірша.
З цього приводу, в Ірпінській міській центральній лікарні відбулася конференція на тему: «Хірургічні ускладнення цукрового діабету».

У ній взяли участь головний лікар ІЦМЛ Данило Лісняк, декан хірургічного факультету НМАПО ім. П. Щупика, завідуючий кафедрою «Хірургії та судинної хірургії» професор Володимир Паламарчук та лікар Юлія Бондаренко, представник Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів та тканин МОЗ України Євген Таран, лікарі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова Андрій Бицай та Олена Власенко, та також лікарі-хірурги ІЦМЛ Микола Крестьянов та Дмитро Мялковський.

Медики намагалися охопити всі аспекти перебігу цієї патології та розглянули можливість застосування найновітніших і ефективних методик, які б реально допомагали пацієнтам.
Зокрема, наші лікарі пропонують застосовувати так звану VAC-терапію.

У чому ж її особливість? Вона сприяє швидкому загоєнню ран завдяки зменшенню набряку, посилює кровообіг, знижує рівень мікробного обсіменіння рани, зменшує її розміри.
Це дає можливість успішно лікувати гнійні рани, свищі, розкриті абсцеси і флегмони. Методика накладання вакуумної пов’язки досить проста, але дієва.
Перед накладанням виконувалася обробка рани дезінфікуючим засобом, який змивали струменем фізрозчину. Потім рану осушували марлевими серветками і «укривали» шматком гідрофільної губки. Зверху вкладали трубку з одним або декількома (в залежності від розмірів рани) отворами. І все це фіксувалося за допомогою спеціальної плівки.

Як показують спостереження, застосування подібної терапії скорочує період лікування у стаціонарі для хворих з гнійно-некротичним ураженням на фоні цукрового діабету. У середньому це 22 дні. Крім того, на 30% зменшилася ампутація, спричинена ускладненнями при перебігу захворювання.
Дану терапію також можуть застосовувати при гострій травмі, опіках та відмороженнях, остеомієліті, пролежнях тощо.

У місцевій лікарні VAC-систему застосовували до 7 пацієнтів. Результати вражаючі: за декілька днів очистилися рани і з’явилася молода грануляційна тканина. Раніше цього вдавалося досягти за тижні лікування.
А це значить, що багато людей матимуть можливість повноцінно та комфортно жити, бути здоровими і самодостатніми.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини"
Лікарня
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.