За тиждень - ВЕЛИКДЕНЬ

Олекса Воропай "Звичаї нашого народу"

«Будь великий, як верба,
а здоровий, як вода,
а багатий, як земля!»
28 квітня у храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбулося богослужіння на честь Входження Господнього до Єрусалиму (Вербна неділя). Служіння проводив настоятель храму, кандидат богословських наук, протоієрей Микола Кригін.

У своєму повчальному слові о.Микола наголосив на необхідність покаяння та очищення душі, бо як зараз відроджується і оновлюється природа, так і наші душі повинні духовно відродитися і зустріти Спасителя Царя усього світу.


Неділя за тиждень перед Великоднем називається "Вербною" або "Квітною".
За християнським вченням у цей час Спаситель Христос в'їжджав до Єрусалиму на віслюку, і миряни, вітаючи Його як Царя, устеляли перед ним дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавен вельми шановане серед нашого народу, тому що воно перше сповідає про прихід весни і має цілющі властивості.

По завершенні відправи священик храму вийшовши на подвір’я благословив мирян та окропив віття свяченою водою. Піднесений святковий настрій, ласкаве весняне сонце та щасливі посмішки людей вирізняли цей день серед буднів та свідчили про духовне натхнення наших парафіян.

Спаси Господи український народ!Віталій ЯнутаВіталій Янута,
учень 11 класу, читець храму Успіння Пресвятої Богородиці
кореспондент «Шкільного інформаційного каналу»
Бучанської СЗОШ №5
4 -2

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.