» » » Зміна цільового призначення землі і що робити для введення будівлі в експлуатацію

Зміна цільового призначення землі і що робити для введення будівлі в експлуатацію

Питання:
В моїй приватній власності є земельна ділянка, на якій знаходиться мій житловий будинок. Ділянка виходить на центральну вулицю нашого селища і я скориставшись таким розташуванням побудував на ділянці магазин по продажу продовольчих товарів. Тепер я не можу ввести будівлю в експлуатацію оскільки земельна ділянка при будівництві була використана не за цільовим призначенням "будівництво житлового будинку". Як змінити цільове призначення і що робити для введення будівлі в експлуатацію?
Костянтин.Відповідь:
Доброго дня Костянтине! Відповідно до ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.

Тобто, Ви як власник земельної ділянки маєте право змінити її цільове призначення. Для цього вам необхідно звернутися із відповідною заявою про зміну цільового призначення до органу місцевого самоврядування.
Так, відповідно до Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року N 502 зміна цільового призначення земельної ділянки проводиться за поданням заяви (клопотання) її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту, або районної держадміністрації, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту.

До заяви (клопотання) додаються:
а) копія державного акта на право власності на земельну ділянку;
б) для громадянина - власника земельної ділянки - копія паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання), для юридичної особи - власника земельної ділянки - копія статуту (положення) та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
в) документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки;
г) обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.

Сільська, селищна, міська рада або районна держадміністрація розглядає заяву (клопотання) і в разі згоди на зміну цільового призначення земельної ділянки дає дозвіл на підготовку проекту її відведення, зокрема складання проекту відведення земельної ділянки, якщо зміні цільового призначення підлягає її частина.
Тобто, у Вашому випадку можна змінювати цільове призначення лише певної частини земельної ділянки, а саме ділянки на якій побудовано магазин.

Проект відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, складається державною або іншою землевпорядною організацією на замовлення власника земельної ділянки. Умови і термін складання проекту відведення земельної ділянки визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем робіт.

Проект відведення земельної ділянки погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі, після якої замовник подає проектні матеріали відповідно до сільської, селищної, міської ради або до районної держадміністрації для прийняття рішення.

Сільська, селищна, міська рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка розташована в межах населеного пункту.

Після того як буде змінено цільове призначення земельної ділянки Ви можете розпочати введення в експлуатацію побудованого магазину.

Так, відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 24.06.2011 року N 91 проводиться технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, що включає в себе:
- попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, в тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об'єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження;
- детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, в тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також при необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення.

На основі інформації, отриманої під час технічного обстеження, з урахуванням даних технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації, а також проектної та іншої технічної документації на об'єкт (якщо така є) складається звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта.

Після проведення обстеження будівлі Ви маєте подати за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, встановленою вищезазначеним Порядком.
Відповідний територіальний орган Державної архітектурно-будівельної інспекції України розглядає подані замовником документи, та приймає протягом тридцяти днів з дати їх подання рішення про реєстрацію декларації або її повернення.

Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Разом з тим, необхідно зазначити, що за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил будівництва Вам доведеться сплатити встановлений законодавством штраф.

Таким чином, для того щоб узаконити побудований магазин Ви згідно права наданого вам земельним законодавством повинні змінити цільове призначення земельної ділянки на якій побудований магазин та відповідно до вищезазначених дій ввести будівлю в експлуатацію.Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.