» » » Адмінвідповідальність за паління

Адмінвідповідальність за паління

Питання:
Мою 15-річну сестру затримали міліціонери на території школи за паління цигарок. Її забрали до відділення міліції і тепер заставляють постійно ходити відмічатися до міліції. Чи правомірні дії міліції?


Відповідь: Відповідно до ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я» забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) на дитячих майданчиках;
5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Відповідно до ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Однак, відповідно до ст. 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Адміністративної відповідальності осіб до 16 років не існує.

Враховуючи викладене, працівники міліції мали право перевірити документи Вашої сестри, щоб встановити її особу та вік, оскільки дійсно куріння на території школи заборонено і за це передбачено адміністративну відповідальність. Однак забирати документи, примусово доставляти до відділу міліції (в разі якщо Ваша сестра пішла до міліції добровільно порушення в діях працівників міліції в цій частині відсутні) та зобов’язувати періодично відвідувати міліцію лише за куріння сигарет в забороненому місці не мали права.

Рекомендую оскаржити дії міліції прокурору.Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.