» » Позашкілля в Бучі: чим «приваблюють» дітей?

Позашкілля в Бучі: чим «приваблюють» дітей?

Хоча не по-весняному прохолодна погода, поки що, не спонукає до всіляких мандрівок і цікавих заходів, проте бучанські позашкільники керуються гаслом: «Ні дня без праці і пригод!». Безліч конкурсів, змагань і туристських злетів не дають можливості сидіти «склавши руки».
Про те, чим сьогодні живуть діти поза уроків – розповідає директор Центру з позашкільної роботи Андрій Куцевалов.

- Сьогодні в дитини досить великий вибір – куди піти, щоб розкрити свої здібності і зайнятися справою «для душі». Як керівник, аргументуйте – які переваги вашого Центру?
- По-перше, наші гуртки – безкоштовні. Так, можливо ми не можемо собі дозволити брати участь у «дорогих» конкурсах. Наприклад, танці, співи обходяться у гарну «копійку» - адже проїзд, проживання, харчування, костюми коштують недешево. Разом з тим, діти можуть займатися у цих гуртках – на місцях. Наприклад, все це можна поєднати у багатогранному театральному гуртку, який розпочав роботу в минулому році.
По-друге, у школу діти зобов’язані ходити навчатися. Та й в центрі творчості, як правило, займаються на платній основі. А у нас гуртки – для душі, так би мовити на добровільних началах. Якщо дитина зацікавлена у якійсь справі, то вона й відвідуватиме відповідний гурток – сама, без «батога» і вмовлянь з боку батьків.
Лише протягом зимового періоду провели стільки різноспрямованих конкурсів, що наші гуртківці не мали жодного шансу «розслабитися». Це – певною мірою стимулює до вдосконалення і творчої винахідливості.

- Мабуть, тим більше, що тепер є де «розміститися» - маєте окреме приміщення...
- Ситуація трішки складна через те, що ніби і є своя база, але вона ще не доведена до пуття. Проте є талановиті керівники гуртків і діти із задоволенням там навчаються, пристосовуючись до різних умов. Тож, багато чого залежить від вчителя – чи зможе він зацікавити.
Звісно, в межах фінансового плану робимо ремонт приміщень еколого-технічного центру по вул. Малиновського. Є надія, що в цьому році на його базі вже відкриємо повноцінний заклад.
На жаль, багато ще не реалізованих напрямків, які б були цікаві школярам – наприклад, авіамоделювання. Та немає фахівців, які б могли вести цей гурток. А якщо і є, то плату за свої послуги хочуть немаленьку.

- Нещодавно ви повернулися з туристичних змагань. Що це було?
- 6 березня у Борисполі пройшов майстер-клас для туристів-водників, змагання. У зв’язку з погодними умовами учасникам довелося відточувати свою майстерність у басейні. Але все-таки на катамаранах (це вже добре). Переважно, заняття були розраховані для новачків: показували способи рятувальних робіт, варіанти страховки тощо. Для бучанських мандрівників – усе це давно пройдений етап.
Також цього дня відбулася суддівська колегія по пішохідному туризму.

- Вагомий напрямок у вашій роботі – велоспорт. Які плани на цей сезон?
- Традиційно будемо проводити «Бучу-тревел». Із Києва та Чернігова до нас приїдуть команди – організуємо навчально-тренувальний збір. Також у бучанців буде можливість позмагатися з ними за звання кращого велогонщика.
Крім того, приблизно в середині квітня, в Богуславському районі, пройдуть обласні заходи по велотуризму. А у травні-червні візьмемо участь у Чемпіонаті України, куди кваліфікаційно допускають команду Бучі.
До Дня Перемоги знову плануємо здійснити велопробіг – уточнюємо маршрут і цікаві нові об’єкти.
Наша команда трошки «розсіялася», тож шукаємо «молодих і перспективних». Готуємо оновлену команду і переконаний, що покажемо класний результат.
Ще залучили нового тренера. Хоче його «коньок» стріт-велоспорт, але чоловік добре знається й на «класичній» їзді, і на фігурному водінні велосипедом. Тож, буде тренувати «малих». Тільки-но трохи потепліє – даємо команду «Вперед»!

- Чи поширена співпраця з іншими організаціями?
- Звісно. Наприклад, нещодавно до Бучі приїжджав заступник директора Українського державного центру туризму, краєзнавства, учнівської молоді. Неодноразово у наших розмовах лунало слово «Буча» і він вирішив на власні очі побачити місто. Все дуже сподобалося, і в планах – провести на нашій базі навчально-тренувальний збір для туристів цього центру. Вони спатимуть у спальниках – у приміщенні еколого-технічного центру, готуватимуть на багатті, змагатимуться між собою – буде весело і цікаво. Як кажуть, – «Відчуй всю романтику життя туриста!».
Також хочуть познайомитися з нашим містом чернігівські туристи. Чекаємо і їх у себе в гостях.
Співпрацюємо із Спілкою афганців України. Під їх егідою також проводяться різноспрямовані заходи. Так, у травні підемо у похід по місцях бойової слави. Думаю, що буде цікаво.

Крім того, є клуб «Ратоборець» - громадська організація, яка навчає дітей рукопашному бою, влаштовує показові виступи. Налагоджуємо співпрацю з ними в плані військово-патріотичного виховання.

- З яким настроєм вступили у новий рік?
- Хотілося б коротко зупинитися на найближчих завданнях. Президент підписав указ про рік дитячої творчості. Глава держави наголосив на підтримці позашкільників, обдарованих дітей, їхніх педагогів. Це – перспективний напрямок діяльності.
Тому маємо багато планів та ідей, щоправда всі вони впираються у фінансування. Але знайшли вихід: затверджений міський план заходів формуємо на основі обласного та Всеукраїнського. На школярів чекає багато конкурсів, змагань, фестивалів – як таких, що вже давно проводяться, так і нових. Вони потрібні дітям, крім того – навчають їх цікавим речам.
Людмила Гладська, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.