» » » Юридична допомога: Комунальні питання

Юридична допомога: Комунальні питання

Питання:
Живу в "Хрущовці" на 5-му поверсі по вулиці Нове шосе в м. Буча, дах після зими обвалюється, цегла під кришою аварійно зруйнована. Чи повинен ЖЕК ремонтувати кришу та як правильно подати судову скаргу на ЖЕК за неякісне обслуговування?


Відповідь:
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Таким чином, для захисту прав споживачів житлово – комунальних послуг має бути наявний договір про надання послуг між мешканцем будинку, який має намір звернутись до суду та житлово експлуатаційною організацією.
Перед подачею до суду позову має бути складений акт – претензія в порядку визначеному ст. 18 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"
Так відповідно до зазначеної статті у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.
Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.

Таким чином, в разі відхилення претензії споживача, останній може оскаржити дії виконавця житлово – комунальних послуг в суді.
Позовна заява подається до суду за місцем знаходження житлово – експлуатаційної організації в письмовій формі. Позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, перелік документів, що додаються до заяви.

При оскарженні в суді дії виконавця житлово – комунальних послуг щодо не проведення ремонту даху слід керуватись наступними нормативними актами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 затверджено Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Згідно до даного Типового переліку надавачі житлово-комунальних послуг здійснюють, зокрема, поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньо будинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території.
Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій затверджений Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 N 76 виконавець послуг зобов’язаний проводити організацію і планування поточного ремонту.

Поточний ремонт - комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Поточний ремонт повинен проводитись з періодичністю, яка забезпечує ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту, реконструкції) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт або реконструкцію. Під час експлуатації будинку виконавець послуг має забезпечувати відсутність: дефектів металевих з'єднань у сполученнях дерев'яних конструкцій крокв даху, гідроізоляції; ураження деревини дерево руйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; у залізобетонних дахах - руйнування поверхні бетону, корозії оголеної арматури, тріщин, патьоків, висолів та ін.; у металевих дахах - пошкодження фарбування і корозії металу, особливо у вузлах з'єднання (болти, зварювальні шви, косинки тощо) (п.п. 2.4, 4.4).

Відповідно до примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 N 150 1.2.6.10. надавачі житлово-комунальних послуг здійснюють, зокрема, поточний ремонт стелі, а саме часткове виправлення дранкової покрівлі в місцях протікання, ремонт тесової покрівлі та покрівлі з покрівельної стружки з частковою заміною трухлявих дощок, частковий ремонт покрівлі із рулонних матеріалів (до 10% площі покрівлі будинку). (п.п. п.п.1.2.6.10.,1.2.6.11.)


Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.