» » » Юридична допомога: Питання про здачу квартири

Юридична допомога: Питання про здачу квартири

Я хочу здавати власну квартиру в оренду. Якщо я здам квартиру через агентство то хто буде платити податки на одержані мною кошти, я чи агентство? Чи обов’язково мені для цього реєструватися приватним підприємцем? Вікторія.


Відповідь
Добрий день Вікторія. Здачу в оренду власного нерухомого майна може здійснювати фізична особа, яка як зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності, так і без реєстрації.

Пунктом 170.1.5. Податкового Кодексу України (далі ПКУ) встановлено, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку (в разі здачі в оренду нерухомості фізичній особі) – орендодавець, тобто орендодавець є податковим агентом щодо отриманих доходів.

Як податковий агент орендодавець нараховує і сплачує податок на доходи до бюджету в терміни, встановлені законом для квартального податкового періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем такого звітного кварталу (за І квартал †до 10 травня, за ІІ квартал †до 9 серпня, за ІІІ квартал †до 9 листопада, за ІV квартал †до 9 лютого). При цьому доходи від здачі нерухомості в оренду оподатковуються за ставкою 15%, а якщо сума отриманого доходу у звітному місяці перевищує 10 мінімальних заробітних плат, ставка податку становить 17% від суми перевищення(п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Щодо розміру сплаченого податку, то відповідно до положень пп. 170.1.1 ПКУ дохід від здачі квартири визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної у договорі оренди, але не менше від мінімальної суми орендного платежу за повний або неповний місяць оренди (пп. 170.1.1 ст. 170 ПКУ).
Орендодавець також повинен згідно із п. 179.1. Податкового кодексу України подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу або інших законів України ( до 1 травня року, що настає за звітним ).
Якщо фізична особа здає нерухомість суб’єкту підприємницької діяльності — підприємцю або юридичній особі, то податковим агентом платника-орендодавця податків при нарахуванні доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості є орендар. Тобто нарахування і сплату податку за приміщення, що здається в оренду, здійснює не господар цього приміщення, а орендар.

Щодо агентства нерухомості, то дана особа не має виступати податковим агентом, проте відповідно до п. 170.1.6. ст.. 170 ПКУ зобов'язана надіслати інформацію про укладені за її посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку.


Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
юрконсультація
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар