» » » Юридична допомога: Спадщина

Юридична допомога: Спадщина

Добрий день!
Порадьте, будь ласка, що мені робити. Три роки тому помер мій батько. Він проживав в Ірпені в приватному будинку. Я, за погодженням з батьком, на батьковій земельній ділянці неподалік від його будинку, на місці старого сараю, п’ять років тому побудував невеликий будиночок і там проживаю. Крім мене в батька є ще п’ятеро синів, які протягом останніх 10 років не проживають в Ірпені. На даний час мої брати вирішили продати батьків будинок і землю та порівну розділити гроші. Я не проти продажу батькового будинку, але на земельній ділянці розташований також будинок, що був побудований особисто мною за мої кошти, і хоча він офіційно не зареєстрований, я вважаю, що він належить мені.
Брати хочуть разом з батьковим будинком також продавати і мій, оскільки вважають його батьковим майном. Далі, коли ми пішли до нотаріуса оформлювати спадщину – нам було відмовлено у зв’язку з пропущенням строків. Крім того, як з’ясувалось, земля під будинком не була приватизована. Підкажіть, що робити мені для того щоб, оформити спадщину та захистити право на побудований мною будинок?
З повагою, Микола.


Відповідь:
Добрий день Микола! Як зрозуміло з Вашого звернення Ви не маєте документів, які підтверджують Ваше право власності або користування земельною ділянкою, на якій Ви самовільно побудували житловий будинок Тому, Ви не зможете ввести в експлуатацію в установленому Законом порядку вказаний будинок. Також, Ви не зможете визнати право власності на даний будинок за відповідним рішенням суду, оскільки для визнання права власності на самовільно побудований будинок необхідно бути власником або землекористувачем земельної ділянки, на якій розташоване самовільне будівництво.
Єдиним способом отримати у власність частину майна, що належала Вашому батьку є оформлення Вашої частини спадщини.

Оскільки з Вашого звернення вбачається що Ви на момент смерті батька проживали з ним за однією адресою, то, відповідно до ст. 1268 Цивільного кодексу України, Ви вважаєтеся таким, що прийняли спадщину. В разі відмови нотаріуса видати Вам свідоцтво про право на спадщину, факт прийняття спадщини можливо встановити в судовому порядку.
Оскільки Ваші брати не проживали з батьком на момент його смерті, вони є такими що пропустили строк для прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, Вам необхідно довести факт прийняття спадщини в судовому або позасудовому порядку, а потім вирішити чи надаєте Ви згоду на прийняття спадщини Вашими братами.
Шлях цей не простий, але єдиний вірний у Вашій ситуації.

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар