Поради адвотака

Питання
Я хочу спробувати відкрити магазин «секунду» які податки потрібно при цьому сплачувати, які дозвільні документи потрібні?


Відповідь

Для того щоб відкрити магазин секонд-хенду для початку необхідно визначитися з організаційно-правовою формою здійснення такої діяльності, тобто суб’єктом зазначеної господарської діяльності буде юридична особа, або ж фізична особа-підприємець. Від цього буде залежати як перелік необхідних документів для відкриття магазину, так і система оподаткування.

Слід зазначити, що юридична особа або фізична особа-підприємець набувають права здійснення господарської діяльності за умови їх реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Найчастіше власники магазинів перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Так відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний ;
продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує
150 000 гривень;
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або
продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
3) третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;
4) четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.
5) п’ята група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;
- обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;
6) шоста група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.
При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене Податковим кодексом України.
Також, визначення чисельності та штатного розпису працівників суб’єкта господарювання, статутного капіталу відповідно до положень Господарського кодексу України є виключним правом власника.
Проте, у разі невідповідності вказаним вимогам, оподаткування здійснюється на загальних підставах в залежності від організаційної форми. Так особа може обкладатися такими податками, як податком на доходи фізичних осіб, податком на прибуток підприємств, податком на додану вартість.

Для того, щоб відкрити магазин секонд-хенду необхідна наявність наступних документів:
1. Витяг про державну реєстрацію суб’єкта господарювання або копія свідоцтва про державну реєстрацію.
2. Якщо обрана спрощена система оподаткування, то свідоцтво про сплату єдиного податку.
3. Договір оренди або інший документ,який підтверджує правомірність знаходження магазину (торгової точки)в приміщенні.
4.Дозвіл на розміщення об'єкту торгівлі (воно видається за наявності дозволів та погоджень з СЕС, пожежниками, договір на вивіз сміття і т.д.
Дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі необхідно отримувати в Управлінні з питань підприємництва, інвестицій та споживчого ринку.
5. Накладні або інші документи про походження товарів.
6. Книга скарг та пропозицій.


Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.