» » Прокуратуру відкрили в Бучі

Прокуратуру відкрили в Бучі

Прокуратура міста Ірпеня відтепер розташовуватиметься в Бучі. Офіційно це «підтвердили» 11 грудня, під час урочистого відкриття нової двоповерхової будівлі по вул. Пушкінській. У цій події взяли участь Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, прокурор Київської області Михайло Витязь, заступник голови Київської облдержадміністрації Володимир Максименко, Бучанский міський голова Анатолій Федорук, Ірпінський міський голова Володимир Скаржинський, прокурор міста Ірпеня Андрій Шило.Прекрасний ремонт, вдале розташування та гарна інфраструктура – ось якою буде оновлена прокуратура. На переконання Генпрокурора, все це позначиться і на якості роботи кожного працівника. «Оперативний склад прокуратури міста буде працювати в сучасних умовах із матеріально-технічним забезпеченням», - сказав Віктор Пшонка.
Нагадаємо, бучанська влада пішла на зустріч і посприяла тому, щоб структура функціонувала в місті. Адже попереднє приміщення в Ірпені не відповідало вимогам часу.
Ірпінська міська прокуратура, як і раніше, буде обслуговувати весь регіон. Для жителів Бучі перевага в тому, що послуга максимально наближена до жителів і не треба нікуди їхати.

Також Генпрокурор Віктор Пшонка відповів на запитання журналістів, які стосувалися гострих і актуальних моментів сьогодення.
- Хто профінансував відкриття і ремонт цієї будівлі і чому Ірпінська прокуратура відкривається у Бучі?
- Мені доповідали в якому стані була прокуратура міста Ірпеня до цього: одноповерхова будівля, де в одному кабінеті знаходилося 6-7 працівників. Це не давало їй функціонувати в повній мірі. Я із задоволенням констатую: нова будівля прокуратури скромна, але достойна, з нормальними умовами для роботи, що є головним для якісного надання послуг населенню.

- Арсен Аваков повернувся в Україну. Наскільки відомо, кримінальну справу не закрито, але затримувати його прокуратура не збирається. Яка подальша доля цієї справи? Чи є в нього депутатська недоторканість?
- Сьогодні згідно з діючим законодавством в Україні у зв'язку з тим, що Аваков став народним депутатом, він недоторканна особа. Тому все буде вирішуватися згідно з діючим законодавством. Продовжується розслідування кримінальної справи, і якщо слідчі і прокурори підтримають це питання, щоб було подання до Верховної Ради для дачі згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, значить, таке подання буде направлено до Верховної Ради. Але все залежатиме від розслідування кримінальної справи. Як буде надалі – подивимося.

- Уже місяць, як вступив в силу новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК). Чи все пройшло гладко при його впровадженні?
- Новий КПК діє. Норми Кримінально-процесуального кодексу працюють по всій Україні. Працює єдиний Реєстр реєстрації злочинів. На сьогоднішній день, за три тижні по всій Україні зареєстровано 135 тисяч злочинів, які «зафіксовані» через реєстр. Більше того, через нього проходять усі процесуальні процедури: звернення до суду, реєстрація слідчих дій тощо. Тобто, ніяких нюансів, труднощів, збоїв у діючому реєстрі немає і правоохоронні відомства, слідчі, прокурори та судді працюють в нормах нового КПК.
До речі, в мене була зустріч з комісією Європарламенту, яка також цікавилася, як працює новий КПК. І вони були задоволені отриманою інформацією.

- Нещодавно був прийнятий бюджет. Ви задоволені тим фінансуванням, яке передбачається на наступний рік?
- В останні роки правоохоронні відомства (це стосується і прокуратури) на 100% не фінансувалися. На 2013 рік Генеральна прокуратура фінансується трохи більше 60%, тобто не в повній мірі. Вважаю, що ті політики, які дозволяють собі критикувати бюджет правоохоронців, повністю не вникали у ситуацію.
До відома, сьогодні Генеральна прокуратура, у зв'язку із змінами кримінальної юстиції та введенням нового КПК, працює у нових умовах. Я маю на увазі і єдиний реєстр, який потребує доповнення фінансування. Це і реформування військової прокуратури, яка повністю змінена і стала цивільною (вона мала окреме фінансування). Також, якщо раніше Академія Генпрокуратури фінансувалася окремо, то сьогодні це робиться разом. Ніхто це не бере до уваги і, не вивчивши ситуацію, дозволяє критику.

Більше того, новий КПК повинен доповнюватися фінансуванням. Я маю на увазі і матеріально-технічну базу, і те, що прокурори повинні бути закріплені за суддями.

- Чи може змінитися ситуація у справі Оксани Макар із запровадженням нового КПК?
- Кримінальна справа розглядалася в суді в рамках норм старого КПК. Усі знають вирок: один засуджений по-життєво, інші злочинці отримали по 15 і 14 років позбавлення волі. На мою думку, прокурори об'єктивно орієнтували суд на цей вирок і він відповідає скоєному злочину.

Після офіційної частини візиту Віктор Пшонка поспілкувався з рядовими працівниками прокуратури. Зокрема мова йшла про роботу в умовах нового кримінально-процесуального кодексу України. І побажав їм подальших успіхів.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №50 від 14 грудня 2012 року
Прокуратура міста Ірпеня прокурор Ірпеня
Коментарів: 3
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Перебес

OFFline

  • Перебес (23)
  • Користувачі
  • 15 грудня 2012 10:49
- Хто профінансував відкриття і ремонт цієї будівлі і чому Ірпінська прокуратура відкривається у Бучі?
- Мені доповідали в якому стані була прокуратура міста Ірпеня до цього: одноповерхова будівля, де в одному кабінеті знаходилося 6-7 працівників. Це не давало їй функціонувати в повній мірі. Я із задоволенням констатую: нова будівля прокуратури скромна, але достойна, з нормальними умовами для роботи, що є головним для якісного надання послуг населенню.

это объясняет почему переезжают в другое здание, а не поему в Бучу.

0
administrator

OFFline

  • administrator (285)
  • Адміністратори
  • 15 грудня 2012 12:27
Цитата: Перебес
в Бучу


- такой был ответ - по-видимому начальник не счёл нужным посвящать жителей в такие подробности.

0
Перебес

OFFline

  • Перебес (23)
  • Користувачі
  • 15 грудня 2012 14:23
Если исходить из внутрипркурорских игрищ, наверное, для дистанцирования от ирпенского лобби.

0