» » Унікальні операції проводять у міській лікарні

Унікальні операції проводять у міській лікарні

14 листопада в Ірпінській міській лікарні, що на території міста Бучі, відбувся майстер-клас щодо застосування сучасних лапароскопічних технологій у хірургії гриж.
Захід модерували всесвітньо відомий лікар із Гданська – доктор медичних наук, секретар Європейської організації герніологів (EHS), президент Польської асоціації герніологів Мацей Сметанський та завідувач кафедри «Хірургії та судинної хірургії» Національної академії післядипломної освіти, професор Володимир Паламарчук. Їхніми асистентами стали кращі хірурги, анестезіологи, медичний персонал міської лікарні.

головний лікар Данило Лісняк разом з Мацей Сметанським розпочинає конференціюУ сучасному світі грижа – одне з найпоширеніших хірургічних захворювань (страждають близько 20% населення), при якому внутрішні органи виходять зі свого місця без порушення цілісності оболонки, яка їх покриває. Сьогодні лікування даного захворювання вийшло на новий рівень, який і презентували в Бучі. Насамперед, мається на увазі використання різних алотрансплантатів (сіток), що мінімізує склеювання тканин і сприяє швидкому відновленню організму.

Цього дня було проведено чотири непростих операції, які транслювалися в режимі онлайн для всіх бажаючих поглибити свої знання, перейняти кращі методи у хірургії гриж. Варто зазначити, що за цінним досвідом до міста приїхали кращі фахівці зі всієї України: Донецької, Луганської областей, Запоріжжя, Львова, Кривого Рогу, Києва та ін. Загалом всі тонкощі подібних втручань опановували близько 70 делегатів.
Побачені методики у лікуванні хворих перевершили всі сподівання українських медиків. Також вони мали можливість прослухати дві лекції по європейських і світових тенденціях герніології.

Володимир ПаламарчукДо речі, Мацей Сметанський вперше у Києві і цілеспрямовано приїхав до нашої лікарні (головний лікар Данило Лісняк). А це говорить про величезний крок у розвитку медичної галузі нашого регіону. Завдяки сучасному медичному обладнанню, новим можливостям і прекрасним фахівцям – вже не потрібно звертатися за допомогою до столичних клінік. Тут впроваджено практично всі напрямки хірургії: абдомінальна, урологія, проктологія, мамологія і гінекологія, пластична, судинна, а також гнійно-септична. Широко застосовуються лапараскопічний метод, переваги якого у мінімальному оперативному втручанні і, як наслідок, швидкому одужанні пацієнта.

Крім того, лікарі Ірпінської міської лікарні систематично проходять стажування, співпрацюють з провідними клініками, а також запрошують «світил» медицини до себе. Яскравий приклад – приїзд польського професора, якого наразі чекають у Москві.
Як пообіцяли медики, подібні майстер-класи проводитимуть і надалі, адже вони зацікавлені і у своїй репутації, і у збереженні здоров’я співгромадян.


Бліц-інтерв’ю

«З місцевими лікарями приємно працювати»Мацей Сметанський (Maciej mietaski)Професор Мацей Сметанський розробляє всі стандарти лікування гриж для Європи, має власний веб-сайт: www.smietanski.eu . Він є одним із кращих фахівців до думки якого прислухаються в усьому світі.
Ми поцікавилися у медика, чи задоволений він результатами робочого візиту на Київщину? І чи матиме дана зустріч продовження?
- Пане Мацей, чи все пройшло добре?
- Я дуже вдячний, що мене запросили на вашу конференцію, де розглядалися питання щодо підходів у лікуванні гриж. Вже є певна база даних, тобто огляд статистики і її вивчення, але наші сьогоднішні дослідження так само враховуватимуться в усьому світі.

- Чи достатньо ресурсів у лікарні, аби проводити такі операції?
- Лікарня непогана, а матеріально-технічна база хірургічного відділення взагалі на досить високому рівні. У них є все необхідне для успішного лікування хворих.
Також хочу відзначити надзвичайно високу організацію всього процесу, зокрема підготовку пацієнтів до операції. Скажу, що всі заплановані операції вдалися і пройшли швидко та якісно. Сподіваємося на гарний результат, а це значить, що люди незабаром повернуться до повноцінного, здорового життя.

- Чому серед десятка провідних клінік України, ви обрали саме Ірпінську міську лікарню?
- Справа в тому, що я побачив велике бажання самих лікарів, які прагнули, аби даний захід проходив тут. І зробили все для цього можливе. Вони хочуть розвиватися, більш досконало оволодіти даними методиками. Мені це імпонує.

- І яка ваша думка щодо фаховості українських медиків?
- Безсумнівно, це – професійні люди, з ними приємно працювати.

Тема конгресу, який планується провести на початку 2013 року у м. Гданськ«Міська лікарня охоплює весь сегмент хірургії»


Про потенціал у роботі клініки та самодисципліну розповідає провідний хірург Ірпінської міської лікарні Микола Крестьянов.

- Миколо Юхимовичу, який досвід отримали вітчизняні хірурги від проведення майстер-класу?
- Ми виконали чотири операції – три лапароскопічних і одну відкриту класичну. Хірургічні втручання були зроблені на високому мистецькому рівні. Можу лише сказати «Браво!». Вразила техніка виконання, не було жодних зайвих рухів.
Як на мене, пан Сметанський, це – хірург від Бога, справжній митець своєї справи.

- Яке значення ця зустріч має особисто для вас?
- Я побачив правильне відношення до своєї роботи – таке, яке «виховується» і в нашій клініці. Все тому, що рухаємося в одному напрямку і об’єднанні повагою до своєї праці і до колег.
Ми постійно вчимося й не пасемо задніх у нових методиках, маємо великий прогрес. Переймаємо європейські стандарти лікування. Орієнтуємося на краще. Тому до нас і їдуть з усієї країни. Сучасні підходи, нові розробки дають можливість виписувати пацієнта вже на другий день після операції і людина себе добре почуває.

- Наскільки знаємо, у лікарні постійно проходять цікаві зустрічі, застосовуються неординарні вирішення проблем пацієнтів…
- Це вже шостий майстер-клас за рік. Крім того, провели сім конференцій з різної тематики: гінекологія, грижі, операції на кишківнику, пластична хірургія та ін. З нового року також плануємо організувати щонайменше п’ять подібних навчань.
Але хочу акцентувати увагу на тому, що в успішному лікуванні людей важлива взаємодія всіх лікарів, їхній професіоналізм: і хірургів, і анестезіологів, і реаніматологів, медсестер. Якщо буде прекрасний один лікар, але «відставатиме» інший – то, на жаль, ми не зможемо показати найкращий результат.

- Які медичні послуги можете запропонувати жителям регіону?
- Сьогодні наша клініка охоплює весь сегмент хірургії: від урегентної (однієї з найскладніших) до пластичної. Як показує практика, люди потребують різної допомоги. Тому наші хірурги постійно підвищують рівень своєї кваліфікації, навчаються, беруть участь у різних семінарах, конгресах, майстер-класах, проходять додаткові курси. Адже щоб бути на високому професійному рівні – потрібно постійно самовдосконалюватися.

на фото зліва направо: Мялковський Дмитро, Казакян Михайло, Потявін Андрій,
Орест Лерчук, Мацей Сметанський,
Лисенко Віктор, Крестьянов Микола, Сіфоров Олександр


Людмила Гладська, спеціально для газети "Бучанські новини" та www.bucha.com.ua 
Лікарня
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.