» » Буча приймала XII Всеукраїнський фестиваль - "Театральний форум 2012"

Буча приймала XII Всеукраїнський фестиваль - "Театральний форум 2012"

У м. Буча з розмахом пройшов XII Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів та цирку ”Театральний форум 2012”

Цими днями у м. Буча пройшов XII Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів та цирку ”Театральний форум 2012”.
Фестиваль пройшов у рамках творчого проекту «Відродження починається з духовності», який діє упродовж дванадцяти років на теренах Київщини. Це дуже поважний і досить популярний фестиваль, який збирає артистів-аматорів для участі у творчому змаганні.
Ініціатор та засновник фестивалю – Культурно-оздоровчий центр «Цитадель», який очолює Лідія Мельник. Автор творчого проекту та режисер постановник – Ольга Успенська. Серед учасників – аматорські театральні колективи, циркові колективи та читці – декламатори (вік від 5 років – до 80 років).
На святі відкриття фестивалю, по традиції, зі словами привітання та подяки виступила організатор фестивалю, голова та члени журі. Зі словами благословіння Божого, учасників фестивалю і всіх присутніх привітав отець Микола, настоятель храму «Успіння пресвятої Богородиці» школи-інтернату м. Буча.

Фестиваль відбувся за підтримки Національної спілки театральних діячів України. Головою журі другий рік поспіль є народна артистка України, заступник голови Національної спілки театральних діячів України, володар найвищої кінематографічної нагороди «Ніка», володар ордена Святої Варвари Великомучениці, володар двох орденів Княгині Ольги III-го та II-го ступенів – Раїса Недашківська. Співголова журі – викладач академії, майстер спорту міжнародного класу по акробатиці та спортивній гімнастиці Віра Тищенко.

До роботи у складі журі приєдналися відмінник освіти України, член спілки театральних діячів України - Маргарита Крупина та заслужений діяч мистецтв України, артист театру і кіно Василь Довжик. Справедливо оцінювали виступи конкурсантів Голова Міжнародної громадської організації Федерації жінок «За мир у всьому світі», Тетяна Коцеба, а також заступник голови редактора Видавничого дому «Справи сімейні», Людмила Грабовенко.
Допомагали оцінювати виступи також меценат та спонсор фестивалів, котрі проходять на Приірпінні - директор Екологічного підприємства «Рада», Наталя Семко та голова Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата», заслужений журналіст України, письменник Микола Рудаков.

Не можна не сказати добрих слів на адресу господарів, зразкового закладу освіти Бучанської школи-інтернату в особі його директора – заслуженого вчителя України Михайла Наконечного та заступника директора з виховної роботи Оксани Сімороз.

Яскраве дійство тривало кілька днів і об’єднало: схід та захід, північ та південь і, звісно, центральний регіон, що були представлені на форумі цікавими творчими особистостями у кількості близько 200 осіб. Вистави акторів змінювали артисти циркових колективів, а їх у свою чергу читці – декламатори. У залі звучав сміх, коли йшли вистави театрів мініатюр з міст Харкова та Обухова, були справжні хвилини щему та піднесення, коли вирували пристрасті у аматорів з міст Дніпропетравська, Конотопа та Києва. Щире захоплення від наймолодших учасників з м. Бориспіль – дитячого театру «Чебрець».

Також дорослі глядачі, прокручуючи у пам’яті щасливі миттєвості дитинства раділи з миті захоплення виступами циркових колективів з міст Харкова, Сєверодонецька та Бучі. Глядачі із захопленням спостерігали за сценою та акторами!!!

«ГРАН – ПРІ» фестивалю отримав народний театр – студія «Маски» Палацу студентів Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара - режисер Ігор Трахт.
Серед „театрів мініатюр” по праву «ГРАН ПРІ» отримали зірковий склад медичних працівників – від медичних сестер, завідувачів відділеннями до головного лікаря Харківської обласної лікарні швидкої допомоги та невідкладної медичної допомоги ім. професора О.І.Мещанінова.

Серед дитячих колективів «ГРАН ПРІ» отримали театральні колективи - студії «Асоль» та «Ассолька» з с.м.т. Глеваха, Васильківського району та м. Васильків Київської області.

Кожний колектив був по-своєму унікальним, проте особливо відмітили народний драматичний колектив «Сузір`я» з міста Конотоп Сумської області, які по праву отримали високу оцінку журі та глядачів і посіли почесне Перше місце. Високу оцінку отримав також Музично – драматичний театр «Карнавал» з м. Ірпінь.
Окрім основних нагород було ще багато нагород за номінаціями: за кращу режисуру, за кращу акторську роботу першого і другого плану, за кращий сценічний ансамбль, за кращу сценографію, музичне оформлення, пластику, „Король епізоду„ та „Королева епізоду”, майстерність, тощо.
По завершенні свята відбулось вручення подяк організаторам, меценатам та спонсорам. Основна нагорода фестивалю для меценатів – відзнака Міжнародного доброчинного фонду ” Українська хата”, медаль фонду „За доброчинність” була вручена депутату Київської обласної Ради Наталі Семко. І згадався мудрий вислів «Багатий вкладає свої кошти у бізнес, а мудрий у духовний розвиток молоді». Так от пані Наталя саме з тих мудрих людей , що вкладають кошти у духовність, нагороджуючи майже кожного учасника цінними подарунками.

Близько 350 учасників та гостей фестивалю, дітей і батьків, присутніх на святі, запам'ятають цей день надовго, та з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі. Свято запам'яталося яскравістю барв та душевним теплом і стало імпульсом для подальшої натхненної та плідної роботи!

Таких заходів має бути більше, адже вони не лише дозволяють людям різних верств населення, вікових груп, професій реалізовувати свої таланти і ділитись душевним теплом. Такі яскраві свята збагачують наше духовне життя та наповнюють серця радістю.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.