» » » Набув чинності закон про обмеження готівкових розрахунків

Набув чинності закон про обмеження готівкових розрахунків

18 жовтня набув чинності закон про платіжні системи, який обмежує розрахунки готівкою та допоможе витягнути з-під матраців громадян доларові заначки.

Також закон зобов'язує обладнати майже всю торгівлю терміналами для оплати покупок карткою. У профспілці таксистів України закон підтримали. "Раз на два-три тижні ми хоронимо вбитого таксиста по Україні! Так, якщо ми приберемо з автомобіля таксі готівку, то це буде дуже великий внесок у безпеку таксиста", - запевнив голова профспілки Василь Попик.Йти у ногу з часом новий закон змусить не лише таксистів. Власникові будь-якої торгівельної точки доведеться встановити термінал. Щоправда, коли це має відбутися і чи зроблять виняток для сіл та маленьких містечок, у законі не сказано. Це має згодом вирішити уряд. А щоб населення активніше розлучалось із готівкою, закон велить Нацбанку обмежити суму кеш-розрахунків. Буде це 20 чи 100 тисяч гривень, у НБУ досі не вирішили. Обіцяють тільки, що цю суму знижуватимуть поступово. "Я думаю, що ця сума буде обмежувати коштовні покупки, які стосуються купівлі нерухомості, машини, якісь коштовні вироби", - зауважила директор департаменту платіжних систем НБУ Наталія Синявська. Це допоможе заманити готівку до банків, скоротити розрахунки у доларах і дасть заробити фінустановам. За перемогу Нацбанку над Visa та Mastercard можуть заплатити прості українці У програші від нового закону виявились міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard.

Нацбанк вирішив встановити власний контроль над ринком безготівкових розрахунків. "На сьогодні у нас монополізм на ринку України, це платіжні системи Visa і Mastercard - вони контролюють більше, ніж 98% нашого ринку. Це проблема для країни і це - ситуація, яка повинна бути змінена", - запевнила Синявська. Euromag.ru Нацбанк хоче освоїти ринок безготівкових розрахунків НБУ хоче створити національну платіжну систему, залишивши міжнародним компаніям розрахунки із закордонними агентами.

У Візі попередили: створення такої системи - справа недешева. Заплатити за неї доведеться, найпевніше, банкам. А ті перекладуть витрати на своїх клієнтів.

"Доходи від послуг, які обробляються всередині країни, від національних платежів у Visa становлять не більше 10 млн доларів на рік. На створення такого процесингового центру всередині країни будуть потрібні сотні мільйонів доларів", - прогнозує гендиректор VISA в Україні Світлана Георбелідзе. Проте у багатьох банках ініціативу НБУ підтримали. Адже там сподіваються, що тарифи нової платіжної системи будуть значно нижчими за ціни на послуги міжнародних компаній. "Якщо на сьогоднішній день українські банки платять більше 100 млн євро щорічно двом платіжним системам за обслуговування платежів, то думаю, що витрати НБУ на те, щоб банки заощадили як мінімум через рік, вони того варті", - вважає директор української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов.

Відтак, обіцяють, що клієнтам не доведеться платити більше. А крім того, вони зможуть обирати: потрібна їм картка для можливих трансакцій за кордоном, чи вистачить тієї, яка працює лише в Україні.
3 -2

www.tsn.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.