» » Гості з Бутану в «Берізці»

Гості з Бутану в «Берізці»

3 жовтня Бучу відвідала делегація освітян із Королівства Бутан. Ініціатором приїзду в Україну став Всеукраїнський фонд «Крок за кроком», який займається впровадженням демократичних практик в систему дошкільної освіти.

В рамках ознайомлення із системою дошкільної освіти та впровадження програми «Крок за кроком» вони відвідали навчально-виховний комплекс «ЗОШ І ст. – ДНЗ «Берізка». І це не випадково, адже саме в «Берізці» ще в 1994 році почали втілювати інклюзивну освітню модель, яка орієнтується не лише на дітей, а й батьків, вихователів, громаду в цілому. У Бучанському НВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ «Берізка» виховується 250 дошкільнят та 148 учнів початкової школи. Серед педагогів є спеціалісти, які мають міжнародний сертифікат. Педагоги заохочують вихованців виражати свої почуття, висловлювати свої думки. Діти навчаються основним поняттям через спонтанну вільну гру.

Представники з Бутану та освітяни НВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ «Берізка» обмінялися досвідом роботи, в результаті чого гості висловили своє захоплення. І це не дивно, адже в сучасному розумінні освіта в Бутані почала розвиватися лише півстоліття тому. В свою чергу, гості розповіли про систему освіти Бутану та освітні реформи, які зараз відбуваються в цій країні. На згадку про зустріч колеги обмінялися сувенірами.


Людмила Опеньок, методист з дошкільної освіти відділу освіти Бучанської міської ради 
газета: «Бучанські новини» №41 від 12 жовтня 2012 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
bander_ua

OFFline

  • bander_ua (1)
  • Місцевий
  • 17 жовтня 2012 17:07
Маю надію, що дорогим гостям з Бутану не забули розповісти про ліквідацію групи для дітей з особливими потребами в даному садочку(чи не єдину у регіоні), яка і була елементом інклюзивності освіти. Причина банальна - відсутність коштів у місцевому бюджеті. Добре, що є кошти у місцевому бюджеті для реклами міста для лайт-боксах м.Києва. Сором...

0