» » Гостомельський склозавод – 100 років бездоганної якості

Гостомельський склозавод – 100 років бездоганної якості

29 вересня Ветропак Гостомельський Склозавод відзначив свій 100-й День народження. Це сучасне підприємство пройшло досить тернистий шлях і в результаті стало провідним виробником скла на території України.

29 вересня 1912 Київське губернське управління на своєму засіданні ухвалило дозвіл київському купцеві Шамі Гершкович Гіберману на будівництво склозаводу в Гостомелі. З цього моменту почалося життя підприємства «Гостомельський склозавод».

Зараз АТ «Ветропак Гостомельський Склозавод» є одним з найбільших виробників скляної тари в Україні. Підприємство виробляє пляшки для харчової промисловості, алкогольних і безалкогольних напоїв. Три скловарні печі та вісім машинних ліній забезпечують продуктивність 840 тонн скломаси на добу. Завдяки досвіду перефарбовування печей, завод випускає скляні пляшки не тільки традиційних зеленого, коричневого та прозорого кольорів, але й оливкові, а також кольору «сухий лист».

Для того, щоб усі могли взяти участь у святкуванні ювілею, було вирішено розділити його на три дні. У п'ятницю 28 вересня колектив заводу запросив до себе в гості ділових партнерів - під дах нового, побудованого в цьому році складу готової продукції.

Урочиста частина почалася з вітальних слів Клода Р. Корна, Президента групи Ветропак, Голови Наглядової ради Гостомельського склозаводу Дмитра Олійника, Голови правління Андрія Гірника, мера Гостомеля Анатолія Кириченка а також заступника глави Місії посольства Швейцарії в Україні Франца Шнайдера. Незважаючи на осінню погоду, свято розпочалося гаряче - з виступу вогняного еквілібриста з ексклюзивним шоу-балетом. Після цього звучало ще багато слів зі сцени - про чарівний матеріал скло і про тих людей, для яких він став професією. Крім класичного музичного супроводу, на гостей чекали дива пісочної анімації, музична магія скляних келихів та зірка вечора - Злата Огнєвич, яка створила абсолютно неповторний настрій своїм одночасно сильним і ніжним вокальним талантом.

Спеціально до сторіччя була випущена партія ювілейного шампанського в ексклюзивній важкій пляшці. Цей сувенір отримав кожен учасник вечора.

Проте справжньою пам'яттю як для гостей, так і для співробітників підприємства стане науково-популярна книга «Народжене вогнем. Справа, заради якої варто жити» про історію та розвиток скляного ремесла в Україні. Книга буде цікава не лише вузькопрофільним фахівцям, адже скло - це один з тих матеріалів, які вже настільки давно і міцно увійшли в наше життя, яке складно уявити без його існування.

Яскравим завершенням вечора став святковий феєрверк, який осяяв нічне небо Гостомеля. Але на цьому програма не закінчилася, адже на наступний день на всіх співробітників підприємства чекала не менш масштабна вечірка. Величезне приміщення складу зі стінами з палетів із готовою продукцією дозволило зібрати там практично всіх працівників і пенсіонерів заводу. Дружнє спілкування впродовж вечора більше п'ятисот представників декількох поколінь співробітників відбулося вперше за столітню історію заводу.

У неділю 30 вересня завод відкрив двері для всіх бажаючих. Відвідувачі змогли прийти на екскурсію по виробництву - щоб своїми очима побачити, як створюються майже два мільйони пляшок на день. Наймолодші гості теж не залишилися без уваги - на площі Рекунова дітей розважали аніматори, а художник з декорування проводила майстер клас зі створення маленького шедевру сучасного мистецтва зі звичайної скляної пляшки.

Завод завжди підтримував соціальні програми, і на честь сторіччя знову побув «дідом Морозом» для дітей своїх співробітників - виділивши гроші на будівництво шкільного стадіону для занять спортом.

Сердечно вітаємо колектив АТ «Ветропак Гостомельський Склозавод» з цієї пам'ятною датою! Спасибі за те, що працюєте з душею, за силу і натхнення. Бажаємо колективу і в наступному столітті своєї біографії діяти з не меншою енергійністю, самовіддачею, зберігати і примножувати традиції заводу. Добра вам і благополуччя!
Гостомельський склозавод – 100 років бездоганної якості
прес-служба АТ «Ветропак Гостомельський Склозавод» 
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Перебес
  • Перебес (705)
  • Гостi
  • 5 жовтня 2012 13:18
Скажите, пожалуйста, кто живет на Склозаводской, а у Бучанского тарного есть фирменный магазин, надо кое-то стеклянное купить?

Скажите, уважаемые жители Стеклозаводской, а у Бучанского тарного есть фирменный магазин?

0