» » » Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2012 році

Пільги, які мають громадяни по платі за землю у 2012 році

Відповідно до ст. 281 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. №2755 ( далі ПКУ), від сплати земельного податку звільняються інваліди I i II групи; громадяни, які виховують трьох i більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п.281.2 ст.281 Кодексу, звільнення від сплати податку поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм

а) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2 гектара;
б) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
в) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Звертаємо увагу громадян, які користуються пільгами по платі за землю, що за земельні ділянки понад зазначені граничні норми, або при наявності декількох ділянок кожного виду користування земельний податок справляється на загальних підставах. Також пільги не поширюються на земельні ділянки, надані для сіножатей. За такі земельні ділянки необхідно сплачувати податок. Крім цього, згідно з п.п.282.1.10 Податкового кодексу, від сплати земельного податку звільняються власники земельних часток (паїв) за умови передачі зазначених земельних ділянок в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно п.286.5 ст.286 податкового Кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення - рішення про внесення податку за формою,встановленою у порядку,визначеному статтею 58 цього Кодексу. Просимо своєчасно розрахуватися з нарахованими платежами.

Нагадуємо,що згідно п.287.5 ст.287 Податкового кодексу податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських(селищних рад) за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Ірпінська ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар