» » » Хто із спадкоємців може отримати банківський вклад

Хто із спадкоємців може отримати банківський вклад

Запитання до юристів:
- Після смерті батьків спадок оформили на наймолодшу сестру (всього нас три). На ощадні книжки нотаріус оформив доручення на наші прізвища, а самі книжки – на прізвище наступника. Чи можна перевести ощадні книжки на різні прізвища? І як отримати гроші (по 1000 гривень) кожній з нас, сестер, за цим дорученням? Одна з сестер – інвалід 1 групи, лежить паралізована.

- На жаль, спадкоємці не можуть отримати 1000 грн. грошової компенсації за знецінені вклади, оскільки відповідно до Постанови КМУ «Про виплату в 2012 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території Україні, і в облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР», виплати проводять у межах, передбачених в бюджеті. 552 000 тис гривень — спадкоємцям вкладників, померлих у 2005— 2011 рр. і не одержали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень протягом 2005— 2009 рр., а також померлих 2012 року, або іншим особам, визначеним статтею 8 Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», в межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше 500 гривень. Тобто спадкоємці можуть отримати компенсацію не більше 500 гривень за вклад.

Щодо того, хто із спадкоємців може отримати вклад, то цією особою може бути тільки той, хто отримав свідоцтво про право на спадщину. Інші спадкоємці, які не зверталися за прийняттям спадщини або з інших причин не отримали свідоцтво про право на спадщину, звертатися із заявою про отримання компенсації за вклад не можуть.

Додатково повідомляємо Вам, що згідно з ч. 1 ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Як передбачено ч. 1 ст. 1298 ІДК України, свідоцтво про прийняття спадщини видається після закінчення шести МІСЯЦІВ з часу відкриття спадщини. Проте згідно з частиною третьою статті 1298 - до закінчення строку на прийняття спадщини нотаріус може видати спадкоємцеві дозвіл на одержання частини вкладу спадкодавця в банку.

Підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що чинне законодавство не передбачає отримання по 1000 грн. компенсації за знецінений вклад кожного із спадкоємців спадкодавця, а лише тим з них, які отримали свідоцтво про право на спадщину і не більше ніж по 500 грн.
Консультував Юрист Олег Миxалюк, www.tviy-zahist.com.ua 
юрконсультація
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар