» » » Податкові органи Київщини в умовах переходу від фіскального органу до сервісної служби

Податкові органи Київщини в умовах переходу від фіскального органу до сервісної служби

В.о. голови ДПС у Київській області Олександр Кондрашов, на прес-конференції 8 червня, повідомив про проведений нещодавно перший загальнонаціональний форум працівників органів ДПС України, на якому вперше за двадцять років існування податкових органів незалежної України отримано чітко сформульовану місію, бачення і визначено стратегічні напрями діяльності податкової служби, якими вона буде керуватися у своїй роботі. Ця трансформація податкової служби спрямована насамперед на те, щоб зміцнити її позиції в рейтингах податкових систем світу, покращити її сприйняття громадськістю і змінити способи взаємодії зі своїми клієнтами – платниками податків.

Олександр Кондрашов наголосив, що з глибоким розумінням перетворень започаткованих ДПС України, податківці Київської області працюють за принципом: податкова служба для платників податків, а не навпаки.

Завдяки налагодженню конструктивного діалогу з бізнесом з початку року 94% або 2,1 млрд. грн. податків та платежів Державного бюджету сплачено платниками добровільно. Завдання, які були поставлені перед податковими органами Київської області у січні – травні 2012 року по наповненню доходної частини бюджетів всіх рівнів, виконані. До бюджетів усіх рівнів зібрано 3,6 млрд. грн., що майже на 28 % (або 792 млн.грн.) перевищує надходження за аналогічний період минулого року.

До загального фонду державного бюджету від платників податків області надійшло 2,2 млрд. грн. Показник січня-травня минулого року перевищено на 46 млн.грн. До місцевих бюджетів надійшло 1,3 млрд.грн., прогнозні показники виконано на 108 % (місцеві бюджети додатково отримали майже 100 млн.грн.).
Майже вдвічі більше відшкодовано ПДВ у порівнянні з минулим роком. В автоматичному режимі відшкодування ПДВ отримують 22 підприємства.

Податкова служба Київщини націлена на забезпечення платнику податків максимально комфортних умов, високого рівня сервісу, спрощення процедури декларування та сплати податків на основі сучасних технологій податкового супроводу.
93,6% платників ПДВ області подають звітність в електронному вигляді. Відкрито та облаштовано приміщення центру сертифікації ключів, який дозволить отримувати послугу видачі електронних ключів безкоштовно у приміщенні податкової служби.
Для надання комфортного податкового сервісу проводиться робота по створенню центрів з обслуговування платників податків. Такі центри найближчим часом відкриються у містах: Біла Церква, Бровари, Переяслав-Хмельницький.

Органами ДПС Київської області переглянуто підхід до організації роботи, що в свою чергу призвело до суттєвої їх оптимізації. Зокрема, для зменшення фіскального тиску на підприємства, скорочено кількість перевірок.

При зменшенні кількості проведених документальних перевірок юридичних осіб втричі, надходження грошових коштів до Державного бюджету за актами перевірок у січні-травні збільшилися в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року на понад 27 % і склали майже 53 млн. гривень.

Крім того, якщо у січні-травні 2011 року юридичними особами оскаржувалися 759 грн. із кожної тисячі донарахованих сум (решта 241 грн. узгоджувалися), то у 2012 році цей показник зменшився майже у 3 рази: оскаржується лише 295 грн. із тисячі донарахувань. Рівень узгодженості донарахованих сум збільшився майже у 3 рази і склав майже 71 %. Аналогічно, якщо у січні-травні минулого року із донарахованих сум були стягнуті лише 65,3%, то у поточному році цей показник сягнув у півтора рази і складає 94,2 %.

Кількість запланованих перевірок СПД-фізичних осіб з початку року зменшилася на 31 % проти минулого року (2011 рік – 321, 2012 рік – 223) та забезпечено збільшення надходжень до бюджету у січні - травні 2012 року на 40 % в порівнянні з минулим роком (2011 рік – 3,5 млн. грн., 2012 рік – 4,9 млн. грн.).
Перший заступник голови – начальник податкової міліції ДПС у Київській області Володимир Тесленко наголосив, що у цьому році викрито 66 злочинів, 43 з них пов’язані з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах. Попереджено 30 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ з бюджету, загальна сума якого сягає 34,2 млн. грн. За такими фактами порушено 7 кримінальних справ.

Цьогоріч, по всіх злочинах відшкодовано 17,6 млн. грн. збитків, накладено арешт на майно вартістю понад 10,5 млн. грн.
Пріоритетом податкової міліції є знешкодження суспільно-небезпечних організованих злочинних угруповань, які завдають чималу шкоду державі.

З початку року з незаконного обігу вилучені товарно-матеріальні цінності вартістю понад 12,6 млн. грн. Серед них майже на 6,7 млн. грн. підакцизних товарів, переважну більшість з яких становлять фальсифіковані лікеро-горілчані напої (2,1 млн. грн.) та спирт (4,1 млн. грн.).
Перехід до стимулювання добровільної сплати податків є одним із головних векторів роботи податкової служби Київщини.
Коментарів: 0
Додати коментар