» » » Податківці м. Ірпеня провели консультативну лекцію для студентів

Податківці м. Ірпеня провели консультативну лекцію для студентів

Податкова служба України дедалі більше уваги приділяє виховній і роз’яснювальній роботі серед майбутніх платників податків – підростаючого покоління. Розуміючи, що усвідомлення обов’язку сплачувати податки виховується з юнацьких років, працівники податкових органів визначили одним із своїх пріоритетних завдань формування високої податкової культури молоді.

В рамках роботи з молоддю - майбутніми платниками податків, податківці регулярно проводять лекції у навчальних закладах Ірпінського регіону.
З метою інформування громадян про право використання податкової знижки податківці м. Ірпеня нещодавно провели чергову консультативну лекцію для студентів третього та четвертого курсу Національного університету Державної податкової служби України.

Своєрідну лекцію з податкового законодавства для студентів провели начальник управління оподаткування фізичних осіб Смага Марина Володимирівна та завідувач сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Саєнко Ірина Едуардівна на тему «Оподаткування доходів фізичних осіб ( про право податкову знижку згідно з ст.166 Податкового кодексу України)».

На початку лекції Саєнко Ірина Єдуардіва ознайомила студентів зі структурою та функціями органів ДПС на прикладі Ірпінської ОДПІ. Вона розповіла студентам про основні сучасні напрямки роботи податківців: адміністрування податків, зборів та неподаткових платежів; активна робота щодо популяризації, впровадження і супроводження надання податкової звітності засобами електронного зв’язку; соціальні питання – недопущення випадків виплати зарплати “в конвертах” та накопичення заборгованості по зарплаті; всебічний, якісний і неупереджений розгляд звернень громадян податківцями – обов’язок, гарантований громадянам державою і окремо підкреслила, що останнім часом приділяється окрема ретельна увага питанням боротьба з корупційними діяннями в органах ДПС.

Продовжуючи лекцію, Смага Марина Володимирівна звернула увагу слухачів на те, що оподаткування, крім обов’язку сплати податків, передбачає реалізацію права платників податку на податкову знижку, що є важливим для тих студентів, які навчаються на комерційній основі. У 2012 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2011 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.У ході лекції Смага Марина Володимирівна проінформувала студентів про перелік витрат, які можна включати до складу податкової знижки; як її розрахувати; які існують обмеження щодо отримання податкової знижки; який порядок заповнення річної декларації про доходи і як сплачуються та повертаються суми податку за результатами поданої річної декларації.

Наприкінці лекції доповідачі відповіли на запитання студентів та їх викладачів і висловили сподівання, що інформація, яку вони отримали від них у ході лекції , буде для них не тільки корисною, а й досить цікавою. Отриманими знаннями вони зможуть поділитися вдома зі своїми батьками, старшими товаришами та знайомими, - і тим самим виконають функцію юних волонтерів податкової служби з питань декларування.

Завершальною частиною зустрічі стало інформування студентів про роботу Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України та про офіційне видання ДПС України – журнал “Вісник податкової служби України”. На згадку про зустріч податківці подарували студентам кольорову власну друковану продукцію, плакати та окремі пам’ятки стосовно умов оподаткування доходів фізичних осіб.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Ірпінської ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар