» » Сотні сімей прийняли участь і Фестивалі сім'ї, який пройшов в Ірпені

Сотні сімей прийняли участь і Фестивалі сім'ї, який пройшов в Ірпені

Здоровій сім'ї – бути! І, Фестиваль сім'ї, який відбувся в Ірпені 20 травня, заклав ще один камінь до фундаменту відновлення сімейних цінностей в місті. Грандіозне свято для всієї родини привернуло увагу величезної кількості жителів, які прийшли на центральну площу, аби підтримати інститут сім'ї в Україні.

Свято відбулося в рамках Всеукраїнського Тижня Подружжя, який пройшов 15-22 травня в багатьох містах країни. Його ціллю було привернути увагу громадськості до проблем сім'ї, наголосити на важливості розвитку сімейних цінностей, а також активізувати суспільство та об'єднати недержавні і державні інституції, бізнес, медіа та християнські церкви навколо теми подружжя та шлюбу.
Організаторами Фестивалю сім'ї в Ірпені стали Ірпінська Біблійна Церква, разом з Об'єднанням Церков Ірпінського регіону. Головним спонсором виступила будівельна компанія «Білд Групп Менеджмент», яка нещодавно почала в місті будівництво першого за роки незалежності України дитячого садочку «Фортеця».
«Чому організатором Фестивалю сім'ї в Ірпені стала церква? Тому що мало проповідувати про сім'ю лише в стінах церковного приміщення. Сьогодні потрібно наголошувати на тому, що сім'я задумана Богом, як союз одного чоловіка і однієї жінки. Я не знаю чогось важливішого за сім’ю! Поки є здорова сім'я, доти буде існувати людство. Саме з виродження сім'ї, а не з техногенної чи ядерної катастрофи може початись кінець світу. Саме тому різноманітні семінари, проповіді і фестивалі на сімейну тематику дуже потрібні нашому суспільству. Потрібно підбадьорювати чоловіків і жінок любити одне одного, не боятися штампу в паспорті, але боятися невірності, непрощення і егоїзму. А ще фестиваль став хорошою можливістю нагадати і ствердити, що лише стосунки чоловіка і жінки можна назвати сім’єю. Жодна інша форма співжиття, наприклад одностатеві пари, не має права називатися сім’єю і не має права на шлюб і на дітей. Наше суспільство має тисячолітню християнську спадщину, а тому повинно розуміти, що це протизаконно і аморально» - розповів старший пастор Ірпінської Біблійної Церкви Микола Романюк.

Фестиваль сім’ї розпочався «ходою щасливих родин», під час якої сотні сімей пройшли від парку Зої Алієвої до центральної площі міста, вигукуючи гасла: «Міцна сім'я – міцна держава», «Будуй міцну сім'ю», «Здорова сім'я – це чоловік та жінка». Хода закінчилась коротким мітингом, де представники різних християнських спільнот висловили біблійний погляд на сім'ю, а представники міської адміністрації закликали ірпінчан будувати міцні сім'ї, адже з них складається суспільство, а відтак – держава.

«Мені сподобався фестиваль. Все відбувалось дуже організовано. Здається, це гарна ініціатива, а тому – бажаю їй бути щонайменше щорічною. Це так чудово, коли вся родина в центрі рідного міста має чим себе розрадити. Особливо дітки: тут тобі і батут, і різні ігри, і обличчя розмальовують – що завгодно. Вражень вистачить маленьким учасникам Фестивалю на цілий рік. Люди взагалі сумують за спілкуванням, а тому добре що видалася така можливість. Дуже корисно, що Фестиваль сім’ї - це непросто розваги, але люди, які шукають змін у житті і можуть знайти потрібну для себе духовну складову» - поділилась Алла Іванівна Терещенко, начальник відділу сім’ї та молоді Ірпінської міської ради.

Свято вийшло насправді веселим і насиченим. Безліч станцій з різноманітними спортивними іграми та конкурсами, ляльковий театр, карооке, вотербол, творчі майстер-класи для дітей, батут, фотосесії з казковими героями – всі ці розваги збирали великі черги маленьких дітей. Площа була переповнена малюками різного віку, які намагалися встигнути спробувати всі розваги. Тим часом батьки з задоволенням знайомились, спілкувались та намагалися знайти своїх активних і розмальованих в тигрів і левів дітей.
«Дуже гарне свято. Подобається, що малечі є чим зайнятися. А батьки, якщо малих перехопили на якийсь час, також розважаються: карооке, теніс, хокей. Сюди гарно приходити всією сім’єю. Також це змога познайомитись з новими людьми, а місту побачити церкву в дії» - поділилась враженнями майбутній стоматолог Мар’яна.

Справжнім яскравим дійством стали сімейні ігри. В п'яти командах, по 3-4 сім'ї у кожній, брали участь всі – від малу до велику. З хорошим настроєм і без краплі сорому батьки і діти бігали в мішках, виконували завдання на досвід, брали участь в водних естафетах тощо. Метою таких змагань було допомогти зрозуміти, що сім'я – це команда і в ній кожен відповідає за інших. Виграли змагання команда «Пінгвіни», проте невеличкі подарунки отримав кожен учасник ігор.
«Ми дуже гарно провели час. І взагалі в Ірпені такого не вистачає. Сподобалось, що ніхто не пиячив; було багато малюків, тому палити теж соромляться. Справжнє свято сім’ї та дитинства! Добре, що відпочинок організований, правильний і спортивний. Це справді об’єднує сім’ю. Наприклад, мій чоловік був на роботі. Але я йому зателефонувала і з таким захватом розповіла про все, що відбувається, що він примчав до нас із дитиною» - з захопленням розповіла 26-ти літня Людмила.

Завершував Фестиваль сім'ї святковий концерт, під час якого відбулось нагородження переможців сімейних ігор та вручення цінних подарунків багатодітним сім'ям, сім’ї, яка усиновила четверо дітей, а також сім’ї, яка виховує трійню. Ведучими свята була чудова сім’я Станіслава і Алли Грунтковських. Крім цього зі сцени пролунали виступи і привітання від мера міста Володимира Скаржинського, який побажав щастя і міцності кожній родині. Також дивували своїм виконанням музичні гурти та виконавці різних стилів, серед яких були «Living Rock», «Сіон», поет і композитор Олег Майовський, репер Arcash і гурт «Кана». Останні взагалі заставили своїм веселим співом дітей та молодь танцювати і водити хороводи біля сцени.
Та, незважаючи на розваги, було місце і серйозним думкам. Зі сцени з побажаннями виступили пастор Ірпінської Біблійної Церкви Микола Романюк, генеральний директор будівельної компанії «Білд Груп Менеджмент» і батько чотирьох дітей Ігор Вишняков, доктор філософський наук, автор багатьог книг, і за сумісництвом батько трьох дітей, Михайло Черенков та інші.

Вагомим є те, що закінчилось це грандіозне і веселе свято сім’ї простою і тихою молитвою багатьох сотень людей, які схиливши голови, молились за свої родини. За те, щоб в родинах були міцні відносини і щоб кожен пам’ятав, що в нього є найголовніше –сім’я!


Фото: Георгій Нікіфорець
Поліна Шимпф, Аня Потєряєва 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.