» » » Запобігання проявам корупції

Запобігання проявам корупції

Відділ внутрішньої безпеки при ДПС у Київській області Управління внутрішньої безпеки при ДПС України розташований за адресою м. Київ, вул. Народного ополчення, 5-а. Телефон чергового: 044 246-23-55.

Питання реалізації державної антикорупційної політики та дотримання вимог антикорупційного законодавства – Закону України № 3206-VІ від 07.04.2011 року «Про засади запобігання і протидії корупції», ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та викриття злочинів у сфері службової діяльності в органах ДПС Київської області знаходиться під постійним контролем Голови ДПС України.

Основні завдання та функції підрозділу внутрішньої безпеки при ДПС у Київській області УВБ ДПС України:
- запобігання, виявлення та припинення корупційних діянь, злочинів у сфері службової діяльності та ін. правопорушень, пов’язаних з корупцією, серед працівників органів державної податкової служби Київської області.
- організація та проведення профілактичної роботи серед працівників ОДПС з метою попередження вчинення ними злочинів у сфері службової діяльності, корупційних діянь та інших правопорушень , пов’язаних з корупцією, а також порушень вимог чинного законодавства та власних актів ДПС України;
- оперативне забезпечення встановленого порядку функціонування податкових органів, безпеки та захисту їх працівників від протиправних посягань при виконанні ними службових обов’язків.
- сприяння у межах компетенції органам ДПС у викритті податкових правопорушень.
- аналіз наявних даних і прогнозування на підставі отриманої оперативної інформації динаміки негативних процесів в органах ДПС та їх оточенні, що перешкоджають ефективному виконанню визначених чинним законодавством завдань, а також своєчасне інформування керівництва ДПА України про зазначені факти.
- забезпечення взаємодії із правоохоронними органами, громадськими та міжнародними організаціями з питань протидії корупції.

Відділом постійно проводиться профілактична робота щодо попередження корупційних проявів, станом на травень місяць поточного року всього проведено 120 профілактичних заходів, із них проведено 89 виступів (лекцій) в робочих колективах з антикорупційної тематики, здійснено 3 публікацій в пресі, проведено 27 виступів по телебаченню і радіо.

З метою профілактики, виявлення і припинення правопорушень у сфері оподаткування, а також усунення причин і наслідків корупційних проявів в ОДПС ДПС в Київській області, відділом проведено 72 службових розслідувань та перевірок щодо неправомірних дій працівників ОДПС Київської області, внесено 35 подань керівникам структурних підрозділів ДПС області, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 працівників.
Працівники відділу обов’язково залучаються до роботи в кадрових комісіях для перевірки кандидатів на вакантні посади ДПС в Київській області. Під час роботи в комісіях особлива увага приділяється отриманню інформація, яка може перешкоджати призначенню на державну службу, а саме участь у комерційній діяльності, робота на умовах сумісництва та іншої інформації компрометуючого характеру. Відділом відпрацьовано 175 матеріали кандидатів на призначення в ОДПС ДПС в Київській області.

ВВБ при ДПС у Київський області УВБ ДПС України протягом 2012 року складено три протоколи відносно посадових осіб державної податкової служби за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів на підставі ст.172-7 КУпАП, за результатами розгляду яких судами 3 особи притягнуті до адмінвідповідальності у вигляді штрафів.

У січні 2012 року Державною податковою службою уведено в дію телефонну лінію „Пульс податкової” 0-800-501-007, що працює за принципом зворотного зв’язку. На вказану телефонну лінію приймаються звернення громадян та платників податків щодо можливих протиправних дій посадових осіб податкової служби та за участі співробітників УВБ проводиться перевірка такої інформації. Про результати перевірок та вжиті заходи ДПС обов’язково інформує заявників. З усіх звернень ініційовано проведення перевірок, вжиті відповідні заходи та скаржникам надано відповіді.

За матеріалами Відділ внутрішньої безпеки при ДПС у Київській області Управління внутрішньої безпеки при ДПС України
Коментарів: 0
Додати коментар