» » До Дня Києва центральні вулиці міста перетворяться на велодоріжки

До Дня Києва центральні вулиці міста перетворяться на велодоріжки

Для столиці стало уже традиційним щороку до Дня міста проводити велосипедні змагання. Так і цього року 26-27 травня центральні вулиці міста перетворяться на велодоріжки. Тут пройде грандіозний велопарад та відбудеться фінал чемпіонату України з велоспорту. Крім того, кияни та гості міста стануть свідками Міжнародних змагань RACE HORIZON PARK 2012, які цього року увійшли до календаря Міжнародного союзу велосипедистів.

Як зазначив головний спеціаліст відділу спорту вищих досягнень ГУ з фізичної культури та спорту Денис Шолудько, щороку протягом двох днів, традиційно до Дня міста велосипедне свято RACE HORIZON PARK збирає в столиці понад 150 тис. глядачів й тисячі учасників більш ніж з 10 країн світу. “Цей захід підвищує цікавість молоді до велоспорту, робить нашу державу більш відомою на міжнародній арені й стимулює інші українські міста розвивати велорух”,— розповів пан Шолудько.

26 травня кияни та гості столиці зможуть відвідати масовий велопарад для професіоналів та любителів. До речі, стати учасником заходу зможе кожен охочий, для цього потрібно лише мати бажання та “двоколісного друга”. Після завершення параду у цей же день професійні гонщики поборються за першість у фіналі чемпіонату України з велоспорту (шосейна гонка “Критеріум”).

А 27 травня любителі велоспорту насолоджуватимуться боротьбою спортсменів-професіоналів в Міжнародних змаганнях RACE HORIZON PARK 2012. Зауважимо, тут, окрім українських команд, братимуть участь гонщики з Росії, Молдови, Білорусі, Словаччини, Казахстану, Італії. В якості гостя велогонку відвідає Олександр Винокуров (казахський професійний велогонщик, срібний призер Олімпійських ігор, переможець “Париж-Ніцца”, “Тур де Франс” та інших).

“Вперше наша українська велогонка визнана міжнародними експертами й з цього року прописана в календарі Міжнародного союзу велосипедистів. Це крок уперед нашої держави в рамках світового спорту”,— зазначив “Хрещатику” співорганізатор RACE HORIZON PARK 2012 Олександр Башенко.

За словами голови Федерації велосипедного спорту України Бориса Іванова, статус змагань вимагає, щоб усе відповідало міжнародним стандартам. “Ми врахували усі зауваження: працюємо над покращенням дороги, збільшили маршрут руху гонщиків до 10 кілометрів. Ще одна обов’язкова вимога — цілковите перекриття дороги на час руху, супровід ДАІ, швидка, забезпечення правопорядку”,— розповів “Хрещатику” Борис Вікторович. До слова, призовий фонд змагань становить 80 тис. грн для перших 20 учасників.


На бучанському форумі можна ознайомитись про формування бучанської та ірпінської велоколони- Приєднуйся!>>
3 -2

газета: "Хрещатик", газета Київської міської ради
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.