» » » Автоматичне відшкодування ПДВ – зручний та сучасний сервіс

Автоматичне відшкодування ПДВ – зручний та сучасний сервіс

Податкова служба постійно працює над вдосконаленням сервісів для платників податків. Одним із нововведень Податкового кодексу стало запровадження автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість платникам податків, які готові працювати в режимі відкритості й максимальної прозорості.

Автоматичне відшкодування податку на додану вартість стало можливим для підприємств завдяки дотриманню критеріїв оцінки платника, відповідність яким надає їм право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування.

Однією з умов, аби отримувати ПДВ в автоматичному режимі, наприклад, є те, що заробітна плата на підприємстві протягом року має у 2,5 рази перевищувати мінімальну величину, встановлену законодавством.

Переваги отримання автоматичного бюджетного відшкодування очевидні - упродовж 20 календарних днів проводиться камеральна перевірка суб'єктів господарювання, які відповідають критеріям сумлінності. При цьому, податкові декларації інших платників камеральною перевіркою можуть перевірятися протягом 30 календарних днів, наступних за днем надходження до податкового органу та протягом ще 30 днів в ході позапланової виїзної документальної перевірки у разі встановлення порушень норм податкового законодавства. Це, в свою чергу, затримує повернення коштів з бюджету, якщо платник має право на відшкодування ПДВ.

Крім того, до трьох днів скорочено строки надання органу Держказначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету, який, у свою чергу, повинен протягом трьох операційних днів перерахувати суму бюджетного відшкодування на банківський рахунок платника ПДВ. Для решти платників збережено п'ятиденний термін.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Ірпінської ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар