» » » Відбувся сеанс "гарячої лінії" з питань оподаткування

Відбувся сеанс "гарячої лінії" з питань оподаткування

Відбувся сеанс "гарячої лінії" з питань оподаткування доходів, отриманих фізичними особами

У квітні 2012р. відбувся черговий сеанс "гарячої лінії" з заступником начальника Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області ДПС Ступак Людмилою Володимирівною з питань оподаткування доходів, отриманих фізичними особами.

Пропонуємо увазі читачів відповіді, яі були надані на питання, що надійшли під час проведення чергового зв'язку із платниками податків та громадянами.

- Людмило Володимирівно, поясніть, будь ласка, чи підлягає оподаткуванню вартість путівок на відпочинок, що надається безоплатно платнику податку профспілкою?
- До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

- Чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду особисте нерухоме майно, реєструватись як фізична особа - підприємець?
- Відповідно до Цивільного кодексу України власник нерухомого майна користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

- Поясніть, будь ласка, як оподатковуються аліменти отриманні від батька - громадянина іншої країни?
- Отримуючи алімененти від нерезидента, платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію, включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та сплатити податок до бюджету за ставками 15% та/або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.

- Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі найманого працівника, якщо семінар проводиться за кордоном?
- Вартість участі працівника у семінарі (конференції, навчанні) не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку якщо витрати роботодавця пов'язані із такою участю підлягає включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, незалежно від того де відбувався семінар закордоном чи на території України.

- Чи є об‘єктом оподаткування компенсація втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням строків її виплати?
- Податковим кодексом України визначено, що компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та оподатковуються за ставками 15% та/або 17%. Сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата.

- Скажіть, будь ласка, якщо фізична особа працює неповний робочий день чи має право така особа на отримання податкової соціальної пільги?
- Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги. У 2012 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1500,0 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1073,0 грн. х 1,4).
Ірпінська ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар