» » » Великдень: нічне богослужіння та освячення пасок до ранку

Великдень: нічне богослужіння та освячення пасок до ранку

У ніч на неділю 15 квітня християни відзначали світле і добре свято Христового Воскресіння. Свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства, - подолання смерті.

Цього дня міські церкви були переповнені молільниками. У бучанському храмі «Всіх святих землі Русі-України» зібралося багато людей – близько восьми тисяч прихожан відвідали православну церкву Київського патріархату.

- Як завжди Великодня ніч приходить містично. Опівночі починається богослужіння. Люди тричі обходять навколо храму. Під час співу зі словами «Христос Воскрес» відкриваються двері церкви і починається пасхальне, особливе, урочисте богослужіння, - розповідає отець Андрій. – Потім освячення пасок, яке завершилося цього року після 10-ї ранку.
Під передзвін церковних дзвонів та спів пасхальних пісень освячуються паски, крашанки та все принесене в пасхальних кошиках. Люди христосуються. Та всі поспішають додому, аби розговітися за родинним столом свяченими продуктами.
- Радує те, що багато молоді та дітей приходить до церкви. Навіть приїжджають у Бучу із навколишніх сіл і міст, незважаючи на те що у них є свої церкви. Пасха - особливий день, і дуже тішить, що в храм на це велике свято приходить все більше людей. Збільшується не лише кількість прихожан, а й саме святкування стає більш свідомим.

Люди намагаються підготуватися: перед Пасхою прийти на сповідь, на причастя. Постують і по справжньому стараються, щоб піст пройшов для них не лише дієтою, а щоб дійсно очистити свою душу. Щороку з’являються певні традиції, і сімейні, і державні. Це, звичайно, добре, - продовжує свою розповідь про свято Великодня настоятель храму у Бучі «Всіх святих землі Русі-України».

Звичайно, всі в нинішню невеличку церкву на православні свята вже не поміщаються. Тому і будується новий, просторий храм, у якому буде достатньо місця:
- Роботи з будівництва храму на честь святого апостола Андрія Первозванного тривають. З Божою допомогою, можливо, цього року, восени, вдасться поставити на банях храму хрести. Через висоту будівлі ускладнюються роботи, відповідно і їх вартість зростає, а швидкість виконання зменшується.
Цілу ніч відбувається звукова трансляція пасхального богослужіння.

- Чи буває таке, що приходять аби поскаржитися на голосну музику?
- Було таке, але років сім тому. Можливо, ми і заважаємо комусь, проте люди ставляться з розумінням, - відповідає священик.
До того ж Великоднє свято проходило під пильним наглядом правоохоронних органів та працівників МНС. Отець Андрій відмітив, що останні роки молодь приходить до церкви у тверезому стані.

- Свято Великодня цього року пройшло дуже спокійно й піднесено. Ніч була тепла і затишна. І взагалі я задоволений від того, як зараз у Бучі відбуваються свята. Адже раніше свято було пов’язане із злочинним зазіханням, тому що на наступну ніч вламувалися у церкву і намагалися щось звідти винести. Два рази на Паску у нашому храмі таке траплялося.
Світлий Великодній тиждень закінчується Провідною неділею, відвідуванням померлих. Родичі тих, хто відійшов у вічність, збираються на цвинтарі, щоб згадати рідних і сповістити радість воскресіння: «...Христос Воскресе із мертвих і смертію смерть поправ!»

Не за горами вже й наступні православні свята, які зберуть прихожан у церквах і храмах: Вознесіння, П’ятидесятниця, храмове свято «Всіх святих землі Русі-України».
газета: "Бучанські новини" №16 від 20 квітня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.